zCash Coin nedir? Kim buldu?

0
114
z cash coin
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto para birimleri genellikle “anonim” olarak kabul edilirken, birçok durumda kullanıcı kimliğinin blok zincirdeki işlem geçmişinin izlenmesi mümkündür.  zCash Coin nedir? ZCash, başlangıçta bit kanallı kullanıcılar için anonimliği geliştirmeye yönelik bir proje olan ZeroCoin’den doğdu. ZCash, sıfır bilgi şifrelemesinin özel bir formunu kullanarak, tamamen şifrelenmiş işlemlerin ağın mutabakat protokolü tarafından doğrulanmasını mümkün kılar.

zCash Coin nedir?

Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimleri, kullanıcıları belirlemek için özel anahtarlara güveniyor. Bu anahtarlar şifreleme yöntemiyle üretilirken, zamanla birden çok işlem için kullanılan bir adres, belirli bir anahtarla bağlantılı hale gelebilir ve bu bağlantılı olan kullanıcının bazı izlerinden bilgilerine ulaşılabilir. Bitcoin blok zinciri, her iki tarafın adresleri ve halkın erişebileceği işlem miktarı da dahil olmak üzere her işlemin kaydını tutar. Öte yandan ZCash blok zinciri, değiştirilen tutarı veya gönderenin kimliğiyle ilgili bilgileri ulaşılamayacak hale getirir.

 

ZEC’i ödeme olarak nereden kullanabilirim?

Bitcoin gibi, ZEC de satıcıların kabul etmeye istekli olduğu her yerde ödeme olarak kullanılabilir. Özellikle, iOS ve Android için mevcut çok para birimli Jaxx cüzdan , ZEC için entegre bir destek alıyor. Kullanıcılara belirli VPN’ler gibi gelişmiş kimlik koruma seviyeleri sunmak için tasarlanan hizmetler, ZCash ödeme seçenekleri sunan ilk kuruluşlardan bazıları olmuştur. ZCash’in çekirdeğinde gelişmiş bir gizlilik seviyesi var. ZCash, kullanıcıları, ZCash’in diğer kripto para birimleri ile işlem görmesi gibi kamu işlemleriyle ilişkilendirme potansiyelinden korumaz. Kişisel anonimliği artırmak için kullanılabilecek diğer teknolojiler olsa da, ZCash IP adreslerini gizlemez.

 

ZEC’ye nasıl yatırım yaparsınız?

Bittrex, Poloniex ve Shapeshift dahil bir dizi kriptokrasi borsasında ZEC satın alabilirsiniz. Bazı durumlarda, belirli alışverişe bağlı olarak doğrudan normal para ile satın alabilirsiniz, aksi takdirde satın alımınız için bit pass veya başka bir kripto para birimi kullanmanız gerekecektir.

  • ZCash yeni bir şifreleme algoritması kullanıyor. Yeni teknoloji gibi, zk-SNARK’lar halen test edilmekte, keşfedilmekte ve geliştirilmektedir. Bilinmeyen güvenlik açıklarınınkullanılma ihtimali , kullanıcıların bilmeleri gereken bir şeydir.
  • Bazı diğer kripto para birimlerinin aksine, ZCash’in arkasında bir şirket var. Genel olarak ZCash’in yaratıcısı olarak düşünülen Zooko Wilcox, ZCash şirketinin CEO’su. “Founders Reward” olarak adlandırılan ilk dört yıl içinde çıkarılan ZCash’in % 10’u ZCash şirketindeki paydaşlara gidiyor.

 

 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here