Yatırım Bankası Bitcoin Fiyatında %90 Düzeltme Tahminiyle Uyardı

0
122
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yatırım bankası GP Bullhound, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatının önümüzdeki 12 ay içinde “kitlesel pazar silsilesi” yaratacak yüzde 90’lık bir düzeltmeye maruz kalacağını söylüyor.

Piyasa düzeltmesi birçok sanal para birimini etkileyecek olsa da, CNBC nin bildirdiğine göre, GP Bullhound’un tahminlerine göre daha önce benzeri görülmemiş bir yükselme içinde olabilir.

Sebastian Markowsky“ Token Frenzy: “Bu kripto-kış” geçtikten sonra, değerli ve büyüme dinamikleri daha önce görülmemiş yükseliş olacak ”diyor yazdığı Blockchain’in Yakıtı ”adlı raporunda.

Markowsky Raporunda ayrıca kurumsal yatırımcıların kripto-para piyasasına girmeye başlayacağını öngörürken, daha fazla perakende yatırımcının da girmeyi planladığını tahmin ediyor.

GP Bullhound, kurumsal ve perakende yatırımcıların kripto pazarına göç etmesinin fiyat enflasyonuna yol açacağını ve bu durumun “panik” satışa ve dramatik bir fiyat düşüşüne yol açacağını tahmin ediyor.

Tabii ki, bu, her geçen gün daha yaygınlaşan sanal para piyasası için sadece bir bankanın düşüş tahminidir.

Şu anda 1.000’den fazla kripto para birimi var, ancak birçok piyasa gözlemcisi  çoğunun hayatta kalamayacağını söylüyor. Piyasa liderleri bitcoin, ardından Ethereum ve Ripple’dir.

Sektördeki düşüşüne rağmen, Markowksy ilk para tekliflerinin (ICO) gelişmeye devam edeceğini öngörüyor. 2017 yılında ICO’lar 4 milyar dolardan fazla toplanan paranın  yeni bir pazar için önemli miktarda sermaye olduğunu ifade ediyor.

Ancak Markowksy, ICO dolandırıcılığının son zamanlarda yayılmasının, yatırımcıların yatırımların geçerli olabileceğine dair somut kanıtlar olmaksızın artık para aktaramayacakları konusunda uyardı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here