Xapo, Bitcoin Cüzdanda Ölçekleme Çözümü SegWit Uygulamasını Başlattı

0
174
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yaygın olarak kullanılan bir kripto para cüzdanı için Xapo Başkanı Ted Rogers, platformun Bitcoin Core geliştirme ekibinin geliştirdiği ölçekleme çözümünü Segregated Witness (SegWit )’i aktifleştirdiğini duyurdu.

Xapo SegWit Benimsenmesi ve Önemi

Bu ayın başlarında, Bloomberg’deki Tom Metcalf, Xapo’nun İsviçre’deki yeraltı sığınaklarında saklanan soğuk cüzdanının ABD’de 5.670 bankadan daha büyük bir miktar olan 10 milyar dolarlık bitcoin’i karşıladığını söyledi. Xapo ABD’deki bankaların yüzde 98’inden daha fazla mevduat yönetiyor.

Xapo’nun soğuk cüzdanında depolanan 500 milyon dolar değerinde bitcoin değerine sahip bir yatırım şirketi olan CoinShares’in kurucusu olan Ryan Radloff, Xapo’nun kasalarında büyük ölçekli yatırımcıların kendi özel anahtarları bulunan ve büyük çoğunluğunun Xaponun kasasında kendi bitcoinlerini depoladıklarını söyledi.

Radloff, “Anahtarları kendinde tutmayan herkes onları Xapo ile tutuyor” dedi.

Milyarder yatırımcı ve LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman, Radloff gibi benzer bir görüşü dile getirdi ve Xapo’nin, kripto para piyasasında ticarileştirilmiş saklama ve güvenlik işlevlerini gerçekleştiren ilk ve birkaç başarılı şirket arasında olduğunu belirtti.

“Onlar, gözaltı ve güvenlik işlevlerini tanıyan ilk insanlardı. Sabahları sahaya çıkmıştı ve öğleden sonra onu bir teklifle çağırmıştım, ”diyor 2014 yılında Xapo’ya 20 milyon dolardan fazla yatırım yapan Hoffman.

Coinbase ve Blockchain, tüketici pazarı ve bireysel yatırımcılar üzerinde önemli etkiye sahip olsa da Xapo, kurumsal yatırımcılar ve perakende tüccarları ile doğrudan ilgilenen kripto para birimi sektöründe kurumsal pazarda hakim durumda.

Xapo’nun kasalarında saklanan kripto para biriminde fonları olan büyük ölçekli yatırımcılar, düzenli olarak küçük miktarlarda bitcoin taşıma eğiliminde değildir. Xapo’nun mahzende saklanan bitcoin’i kullanıcıların sıcak cüzdanına aktarması yaklaşık 24 saat sürdüğü için, işlem normal bitcoin işlemlerinden daha yüksek bir ücret gerektiriyor, yatırımcılar Xapo’nun kasalarının içine ve dışına büyük miktarlarda bitcoin taşımayı tercih ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here