Venezüella 2 yeni kripto para çıkarıyor

11
118
venezuela koin
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Devlet destekli haber kaynakları arasında yer alan TelSsur’a göre, Venezüella Hükümeti, 20 Şubat tarihinde çıkardığı kendi parasının yayımlanmasının ardından, Venezüella Başkanı Nicolas Maduro, ikinci bir kripto paranın yakın zamanda yayımlanacağı konusunda işaret verdi. Venezüella 2 yeni kripto para Devletin bu sefer kullanıcılarına sunduğu parası ise değerli metallerle desteklenecek. Caracas’ta gerçekleştirilen Patria para Todos isimli bir patinin etkinliği sırasında Maduro açıklamasında, Petro dünyada herhangi bir benzeri olmayan bir kripto para olduğunu gelecek hafta piyasaya sürecekleri bir sürprizlerinin daha olduğunu ve bunun Petro Oto, altın tarafından desteklenerek daha güçlü olacağını belirtti.

Petro ICO’su 20 Şubat tarihinde açıldığı günden beri belirtilenlere göre 735 milyon değerinde satışta bulundu. Fakat ICO’ların net satış rakamı hakkında basına herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Venezüella 2 yeni kripto para

Halkta Destek Veriyor

Twitter kullanan bazı Venezüellalılar  #AlFutuoConEl Petro (Petro İle Geleceğe Doğru) etiketini açarak oluşturulan koinin yayımlanmasına destek verdi. Kripto para piyasaya sürülmeden önce Polonya, Honduras, Brezilya, Danimarka ve Norveç gibi ülkelerde yer alan bazı yabancı yatırımcılar Petro’ya yatırım yapmayı planladıklarını belirtti. Koin aynı zamanda hizmetleri adına bir varil petrol tarafından da desteklenmektedir.

Venezüella geçen yıldan günümüze kadar %4.000’den daha yüksek bir oran ile hiperenflasyonla karşı karşıya kalmıştır. Aynı zamanda ülke ulusal parası olan Bolivar ile birlikte kendi değerini %96 oranında kaybetti. Başkanın yeni bir kripto para çıkaracak olma fikri ise, muhalefetin kripto para parlamentosunun 9 Ocak tarihinde Petro’yu yasal olmayan bir para birimi olarak görme kararıyla zıtlaşmaktadır. Muhalefetlerin kurduğu kripto para parlamentosunda yer alan eleştirmenler Maduro’nun Petro’yu Batı Venezuela’nın uyguladığı finansal yatırımların önüne geçmek için kullandığını düşünüyor. Fakat kripto paranın halkın desteğini almış olması büyümesine yardımcı oluyor.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

11 YORUMLAR

  1. kripto paralar gerçekten yaygınlaştı ve bilindik hale geldi Venezüella da bu noktada boş durmayıp bir değil 2 tane kripto para çıkartmaya karar vermiş bakalım belki değerlenirse bizler de alır sebepleniriz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here