TUSD Coin Nedir ?

1
328
[Toplam:2    Ortalama:1.5/5]

TUSD nedir? Neden Kullanılır, Güvenilirmi?

TrueUSD olarak bilinen kısaltılmış hali ile TUSD olarak listelenen bu coin gerçek dolar olarak adlandırılabilir. Çalışma prensibi 1TUSD 1 Dolar olarak eşitlenmiştir. Her 1 TUSD karşılığında mutlaka nakit olarak 1 dolar bulunması prensibi ile tether olarak karşımıza çıkıyor. USDT ile benzer özellikleri olsada USDTnin transfer masrafları ve yavaşlığına alternatif olması düşünülmüştür. Fiyatı sabit olan bir coin olarak güvenli bir liman haline gelmesi planlanmıştır.  USDT ile karşılaştırıldığında TUSD daha güvenli, daha hızlı olduğu düşüncesidir. USDT mantığında her bir tether için bankalarda 1 Dolar tutulduğu ve ekibin bunun yapıldığını söylemesine rağmen şeffaf olmayan denetim mekanizmaları nedeniyle güvenlik ciddi bir sorun olarak karşımızda duruyor. TUSD sisteminde bu biraz daha şeffaf olarak karşımızda duruyor. Denetimi kolay olan ayrıca uluslar arası kuruluşlarca denetlenen bu yeni sabit fiyatlı coin insanlara zor anlarda umut olması bekleniyor.

TUSD Nedir Nasıl Alınır?

TUSD en son binance borsalarına girerek kolayca erişilebilecek bir seviyeye çıktı daha önce Bittrex ve Upbit borsalarında da kullanılan bu coin tipi binanceye girer girmez kendi güvenilirliğine bir darbe vurdu diyebiliriz.

Binance Borsalarında Değeri 1 Dolar olan TUSD 1.40 dolara kadar yükseldi.  Bu coine karşı olan güveni ciddi manada sarstı ama sonrasıda binance tarafından yapılan hata farkedilerek coin 1 dolara eşitlendi. Tabi bu isnada 1.40 dolar ödeyerek 1 dolar alan kullanıcılar sadece dalga konusu oldular.   TUSD yaklaşık olarak 1$’a tekabül etmesi planlanan ve bitcoin yada diğer coinlerin düşmesi durumunda geçiş yapıp paranızı koruyabileceğiniz bir coin olması gerekirken bir hata sonucu dahi olsa bu rakamın 1.40$ seviyesine kadar çıkmış olması insanları ilk günden tedirgin etti diyebiliriz.

TUSD Market Cap Bilgileri :

 TrueUSD 

$0,993939 USD (-4,62%) 
0,00012132 BTC (-1,04%) 
0,00145533 ETH (-1,04%)

Volume (24h) ; $12.526.900 USD    – 1.529 BTC  – 18.342 ETH

Circulating Supply ; 18.562.192 TUSD

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here