TURCOIN Nedir?

4
141
turcoin
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlk yerli ve ulusal kripto nakit olarak lanse edilen Turcoin nedir? Turcoin nasıl satın alınabilir? Turcoin güvenili mi? Bir (1) Turcoin’in maliyeti nedir? İşte Turcoin hakkında bilmeniz şart olan her şey…

Turcoin Nedir? Turcoin nasıl satın alınır?

31 Ocak 2018 tarihinde bir basın lansmanın’da tanıtılmış Turcoin ilk yerli ve ulusal kripto nakit birimidir. İlk olarak 2012 seneninde deneme amaçlı olarak madenciliği başlatılan Turcoin’in kısaltması ‘TURCO’ ve sembolü ‘t’ dir.

Turcoin’in Kurucusu Anafis AŞ. Idare Kurulu Başkanı olan Sadun Kaya’dır. Kaya, basına yaptığı açıklamada Turcoin’in Bitcoin’in tahtını almasını iddia etti.

Turcoin sisteminde madenciliği yapılacak olan coin miktarı toplamda 120 milyon olarak belirlenmiştir ve bu rakamın 30 sene bünyesinde tamamlanacağı öngörülcektir Turcoin sisteminde halihazırda 24 milyon öncoin bulunduğu belirtildi. Sistemin en ufak nakit birimi 0.0000001’e Denk gelen Turco’dur.

Turcoin Ile uygulanan işlemler için herhangi bir ücret alınmayacağı belirtilmiş ve şu lahza için Turcoin satışısının tek turcoin.com üzerinden yapıldığı açıklandı.

Bir (1) Turcoin’in 100 amerİka bİrleŞİk devletlerİ dolarından satışa sunulmuştur. Rakamın 100 dolardan satışa sunulmasının sebebi ise, Turcoin sisteminin yeni ve sıfırdan başlayan bir sistem olmadığı, bu nedenle uygulanan hesaplamalar sonucu 100 dolar rakamlarına erişildiği dile getirildi.

Yayınlanan Basın bülteninde her ne kadar 25 milyon Türk lirası sayısı telaffuz edilse de, düzenlenen lansmanda 2012 seneninden bu yana Turcoin için 50 milyon liralık yatırım yapıldığı anlatım edildi.

Turcoin Madenciliği oluşturan tesise hususi izinlerle 45 kilometrelik elektrik kablosu döşendiği, 5 megawatt elektrikli 1500 server üzerinden madencilik yapıldığı belirtildi.

Sadun Kaya, Turcoin sisteminin Bitcoin’den fazla daha güvenilir olduğunu, Turcoin blok zinciri teknolojisinin benzersiz olduğunu ve Bitcoin blok zinciri sistemi ile bu yönde ayrıldığını açıkladı. Kaya ayrıca, Turcoin için çalışan 11 anne programcı olduğunu ve Hindistanlı bir yazılım firmasından destek aldıklarını da vurguladı.

Turcoin Sisteminde aktif 3 milyon, edilgen 12 milyon kullanıcı bulunduğu söyleniyor. Bu kullanıcılar App Inventor uygulamasını kullanan kişiler. Kullanıcıların ıslak aralığının çoklukla 16 ve 35 ortasında bulunduğu söyleniyor.

Turcoin Güvenilir mi?

Turcoin’in kurucusu olan Sadun Kaya, bir hayli mağazalar ve kripto nakit borsaları ile anlaşmalar yaptıklarını, 5 ila 6 ay bünyesinde kendi kripto nakit borsalarının açılması ile birlikte Bitstamp gibi kocaman kripto nakit borsalarında da satışa sunulacağını duyurdu.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

4 YORUMLAR

  1. İlk türk sanal para birimi olduğu için ilgimi çekti çok büyük olmasada küçük bir yatırım yapmayı planlıyorum bir köşede durmasının zararı olmaz sanırım, ileride değerlenirse bizde güzel kaarlar etmiş oluruz.

  2. Bir Türk şirketin bu sektöre girmesi beni hem çok heyecanlandırdı hemde çok sevindirdi. Umarım çok büyük başarılara imza atarlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here