Tron Kurucusu Justin Sun BitTorrent’i Aldı

0
84
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun, Yasal Mücadele sonrası BitTorrent’i Satın Aldı

BitTorrent Inc.  Tron (TRX) kurucusu Justin Sun tarafından satın alındı. Niyet mektubu işlemleri yanlış gittikten sonra anlaşmanın gerçekleşmesine dair  şüpheler vardı. Her şey TorrentFreak’in ilk kez BitTorrent ve Justin Sun arasında gerçekleşen satış anlaşmaları görüşmelerini bildirmesiyle ortaya çıktı. Bu anlaşmanın detayları ortaya çıktığı ilk zamanlarda kimse bunun ne olduğunu tam kavrayamamıştı. 

Satışın Detaylarını incelediğimizde çok ilginç gelişmeler olduğunu görebiliyoruz.

TorrentFreak Sun Soruşturmasından yola çıkarak Rainberry’i bir “no-shop” maddesi ile elde etmek için bir niyet mektubu gönderdiğini anladı. Bu, mektubun geçerli olduğu zaman aralığında torrent şirketinin başka anlaşmaları müzakere etmesine izin verilmemesi anlamına geliyordu.

Rainberry ise bu maddeyi ihlal etti ve Justin Sun şirkete dava açtı. Ancak, aynı gün mektubun süresi dolduğunda, Tron’un kurucusu “Rainberry Acquisition” adında bir şirket kurdu.

Variety ,  Rainberry Acquisition Inc. ve BitTorrent’in Rainberry Inc. şirketinin, birleştirilmiş olduklarını ileri süren Justin Sun, California Dışişleri Bakanlığına iki şirketin birleştiğine dair başvuruda bulunduğunu yazıyor. 

Aynı kaynak Sun’ın gerçekten de torrent şirketini aldığını doğruladı ve Rainberry geçen hafta çalışanları ile konuştu. Bu konu hakkında Ne Sun ne de Rainberry temsilcileri, herhangi bir yorum ya da resmi açıklamada bulunmadı. 

Anlaşma ile ilgili detaylar hala gizemini koruyor. Ancak Kripto Para Alanındaki herkesin ortak bir görüşü var. Sun,  Rainberry’i satın almayı başarabiliyorsa, herşeyi yapabilir. Tron Vakfı’nın vakfın kontrolü altında bulunan fonların şirketi satın almakta kullanılıp kullanımladığına dair henüz ne  bir bilgi yok. Ama Vakıfın elinde 1,65 milyar dolar değerinde TRX bulunduğu biliniyor. 

BitTorrent bir zamanlar Silikon Vadisi’ndeki en yeni ve popüler projelerden biriydi, Araç bir zamanlar insanların benzer içerikli platformlar ile birbirlerine korsan içerik sunmalarına izin vermekle ünlendi. 

Tron’un nihai hedefi, merkezi olmayan bir internet oluşturmak ve blok projelerin oluşturulmasını sağlamak. Rainberry’nin eşler arası teknolojisini bilmek, Sun’ın merkezi olmayan bir hayali gerçekleştirmesinde yardımcı olabilir. 

Sun, Rainberry ile olan anlaşmasında çok sessiz olmasına rağmen, sosyal medyadaki varlığı göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde bir tür duyuru bekleyebiliriz. Sun’ın Rainberry’i Tron’la nasıl entegre etmeyi planladığını görmek ilginç olacaktır.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here