Trezor, Bitcoin Cash için Yaklaşan Cashaddr Desteğini Onaylıyor

0
129
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Trezor, Bitcoin Cash için yaklaşan Cashaddr Desteğini onayladığını duyurdu.

Trezor’un bir BCH adres formatı olan cashaddr desteği içi  Bitcoin Cash kullanıcıları için iyi haberler var. Duyuru, gelen desteğin pazara yeni bir para ya da en azından yatırımlarını dikkatli bir şekilde korumak isteyenlerin güvenliklerini arttırabileceği için Bitcoin Cash açısından önemli bir gelişmedir.

Trezor duyuruyu, Twitter üzerinden yaptı.  Trezor’dan Bach N., cashaddr # 285’in geliştiricisi Jochen Hoenicke’den bir link yayınladı.

Cashaddr, Bitcoin Cash ve Bitcoin Core adreslerini birbirinden ayırmanın yöntemi yolu olarak geliştirildi ve değişimin uygulanması pahalı olduğu halde, hareket daha fazla inovasyona yol açtı.

Satoshi Labs “Değişikliğin adres versiyonunu değiştirmeyi öneririm, bu yüzden adresin bir Bitcoin Cash adresi olduğu açık. (Örneğin C ile başlayabilir). P2SH için adres versiyonunu da değiştirmeyi unutmayın! ” şeklinde değişikliğe ilişkin açıklama yaptı.

Bitcoin Cash geliştiricisi Amaury Séchet, “Anlaştık” diyerek karşılık vererek şöyle devam etti; “Adres formatını değiştirmek için bir planım var. Adres biçiminin değiştirilmesi pahalı olduğundan, bir şeyleri değiştirmeden önce başka bir seçeneği araştırmak istiyorum. Aynı zamanda bu alanda iyi bir adres formatı olduğu konusunda da ikna etmek zorunda kalacağım ”

Github şubesinde, cashaddr dev Hoenicke şunları şöyle konuştu:

“Bunun cashaddr desteği için firmware dışında yapılması gerekiyor. Webwallet: xpub adresinden cashaddr adreslerini hesaplayın. Sadece adrese açık anahtar hashed gelen son adımın değiştirilmesi gerektiğini unutmayın. Webwallet, Trezor’un döndürdüğü adresin beklendiği gibi olduğunu kontrol eder. Bu kontrol aynı zamanda 1 .. adreslerine de izin vermeli, böylece eski bellenimle çalışmalıdır (bu yüzden her ikisini de aynı anda dağıtmak zorunda değiliz); cashaddr adrese gönder olarak izin ver. Ürün yazılımı her ikisini de destekler ve her ikisi de SPENDADDRESS kullanır. Tek fark, kullanıcıya verilen onay mesajıdır; işlem formatı hiç değişmedi. ”

Hoenicke konuşmasının devamında, “değişikliğin işlem araçlarını etkilemeyeceğini ve yanıltıcı adres tuşları gibi konuları tekrar ele alarak açıklığa kavuşturuyor. Trezor, CoinHase ve Bitpay’i cashaddr’i entegre ederek topluluk konsensüsünü geliştirmeye ve altcoin profilini yükseltmeye yardımcı oluyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here