Tom Lee: ABD Vergi Gününden Sonra Bitcoin Fiyatı Yükselecek

0
135
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Fonstrat’ın kurucu ortaklarından Tom Lee Bitcoin fiyatlarının, Amerika Birleşik Devletleri’nde Vergi Günü sona ermesinden sonra yani  17 Nisan’dan sonra yükseleceğini tahmin ediyor.

Lee, Bitcoin’in fiyatlarındaki düşüşün, yatırımcıların kripto para birimlerini vergilerini ödemekten kaçınmak için satmaya çalışmalarının yol açtığını söyledi.

Bitcoin’in fiyatı, Aralık 2017’de 19.000 $ seviyesinin zirvesinden bugün 6,700 $ seviyesinin altına düştü. Piyasadaki en büyük kripto para birimi, Twitter ve Google’ın kripto reklam yasakları da dahil olmak üzere, olumsuz haberler çıktığında  son birkaç hafta içinde kırıldı.

E-posta dağıtım platformu MailChimp da “dolandırıcılık, sahtekarlık, kimlik avı ve potansiyel olarak yanıltıcı iş uygulamalarını ” engellemek gerektiğini ileri sürerek, cryptocurrency ve ICO reklamlarını yasaklayan paravanlara katıldı.

Ancak Lee, Vergi Günü geçtikten sonra satış baskısının rahatlayacağını söyledi. ABD’li Bitcoin yatırımcılarının, geçtiğimiz yıl BTC’nin yükselen fiyatları sayesinde 2017 yılı için yaklaşık 25 milyar dolarlık sermaye kazanç vergisine sahip olduğunu tahmin ediyor. Buna göre, ABD İç Gelir Servisi bu kripto kazançları hakkında vergi toplamaya çalışıyor.

Lee bir açıklamasında, “25 milyar dolar, IRS’nin kripto vergilerinin toplanmasına neden bu kadar çok önem verdiğini açıklayan Hazine’ye sermaye kazanç vergisi gelirlerinin% 20’sini temsil ediyor” dedi. Sermaye kazançları için toplam gelirler, 2007’de 137 milyar dolarlık gelirleri aşarak 168 milyar dolarlık bir rekor a(2017 vergi gelirleri için) ulaştı.

Lee: Basınçlı Satış Yapacak

Tom Lee, Vergi Günü geçtikten sonra Bitcoin üzerindeki satış baskısı ve beraberindeki fiyat düşüşlerinin sakinleşeceğine inanıyor.

Lee, “15 Nisan’dan sonra Bitcoin için satış baskısının hafifletilmesi gerektiğini” söyledi. Vergi Günlerinin düşüşü bu yıl 15 Nisan’ın Pazar günü olması nedeniyle 17 Nisan’a denk geliyor.

Bununla birlikte Lee, hükümetler düzenleyici incelemeyi hızlandırırsa, kripto paranın baskı altında kalabileceğine dikkat çekerek;  “Düzenleyici başlık riski hala önemli. Bitcoin sefalet indeksimizle ölçüldüğü üzere, berbattır” dedi.

Lee’ye göre Bitcoin Misery Endeksi’nin 2011’den bu yana en düşük seviyesine düştüğü doğrudur. Ancak bu, kripto hayranları için gerçekten iyi bir haber, çünkü sefalet indeksi bir kontraendedir. Bu düşüş düştüğü zaman, BTC’ye yatırım yapmak için daha iyi bir zaman demektir.

İyi haberler! Bitcoin Sefalet Endeksi Tanklı

Lee, Bitcoin Sefalet Endeksinin 27’nin altına düştüğü zaman, Bitcoinin 12 aylık performansını en iyi şekilde gördüğünü söyledi. Geçen ay, endeks 100’lük bir ölçekte 18.8 idi ve Lee  satın almanın iyi bir zaman olduğunu belirterek uyardı.

Lee son sefalet endeksinin Kasım 2012, Eylül 2016 ve Ocak 2015’te sona erdiğini söyledi. Her bir örnekte görüldüğü gibi Bitcoin’in fiyatı bir sonraki ayda tırmanışa geçerek artış gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here