Sys için Binance Açıklaması

0
123
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Düzensiz SYScoin İşlemlerine İlişkin Resmi Açıklama

Binance dün gece saatlerinde gerçekleşen sys işlemleri ile ilgili olarak internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınladı.

Binance Açıklamasının Detayları ;

03/07/2018 Tarihinde Saat 20.18 (UTC) (Tr Saatiyle 23.:45) ‘de, bir dizi API kullanıcısı tarafından iç risk yönetim sistemimizi tetikleyen düzensiz işlemler tespit edildi. Bu nedenle Binance üzerinden ticaret, para çekme ve diğer hesap işlevlerini askıya almak için bir karar verildi. 

Bu olayla ilgili olarak aşağıdaki eylemleri yaptık:

  • API kullanıcılarımızın güvenliğini korumak için mevcut tüm API anahtarlarını kaldırdık ve tüm API kullanıcılarının API anahtarlarını yeniden oluşturmasını istedik. Kullanıcılarımızın API anahtarlarına dikkat etmelerini öneriyoruz:   
    1) Normal bir API kullanıcısı değilseniz, lütfen bir API anahtarı oluşturmayın. 
    2) Üçüncü taraf servis sağlayıcılarına kişisel API anahtarınıza erişim vermeyin. 
    3) Anahtarınızın yalnızca sizin erişebildiğinden emin olmak için IP beyaz listesi işlevini kullanın.
  • Yükselen SYS fiyatını nedeniyle olumsuz etkilenen kullanıcılar için Binance, 05/07/2018 14/07/2018 tarihleri arasında arasında sıfır komisyon ücreti ile işlem yapacaktır. Olay sırasında SYS’yi ticareti yaptıysanız ve olumsuz etkilenme durumunuz söz konusu ise destek talebinde bulunun. 
  • Tüm Binance kullanıcıları için, alım satım komisyonlarında % 70 indirim (05/07/2018 – 14/07/2018 arası) vereceğiz. İndirim uygulaması  2018/07/14 tarihinde BNB kapanış fiyatı üzerinden verilecektir. 
  • Tüm kullanıcıların gelecekteki çıkarlarını korumak için Binance, Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu (SAFU) yaratacaktır . 14/07/2018 tarihinden başlamak üzere kullanıcılarımıza ve büyük fonlara koruma sağlamak için SAFU’ya alınan tüm işlem ücretlerinin% 10’unu tahsis edeceğiz. Bu fon ayrı bir soğuk cüzdanda saklanacaktır.

Kuruluşundan bu yana, Binance her zaman yayılan kripto ve kullanıcıları koruyan temel değerlerimizi desteklemiştir. Binance, ilk yılında bir patlama yaparak büyük bir büyüme yakaladı. Bu büyüme nedeniyle bir çok sorun ile karşılaştık ve karşılaşmaya devam ediyoruz. Bu problemlerin yansımalarını çözmeleri, onlardan ders almalı ve kendimizi geliştirmeliyiz. Bu süreçte tekrar tekrar test edileceğimizi biliyoruz. Her testin bizi daha güçlü kıldığına inanıyoruz. Ve sadece birlikte savaşırsak, sektörü ileriye taşıyabiliriz.  Bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Yorumlarınızı, önerilerinizi ve geri bildirimlerinizi memnuniyetle karşılıyoruz. Yolculuğumuzda bizimle olduğun için teşekkür ederim. 

Binance ileriye doğru devam edecek.

Binance Açıklamasının Özeti ve Yorumumuz

Binancenin yaptığı açıklamanın içeriğine baktığımızda kısaca bir saldırı ve api kaynaklı bir açıklarının tespit edilerek sys coin üzerinden bir işlem gerçekleştirildiği anlaşılıyor. Daha önceki açıklamamıza parelel bilgiler geldi.  
Fakat binance bu işi sanki bir kaç bnb ile kapatma peşine düştüğü izlenimi verdi. Ticarette olumsuz etkilenenlere vereceği bnbler ne kadar prestijini kurtacak ileriki süreçte görülecek.  Açıklamanın içerisinde dikkat çeken bir diğer cümle ise bir anda çok büyüdük ve bu büyümenin sancılarını yaşamaktayız anlamı çıkartılacak olan o önemli cümle. Hazırlıksız yakalandıklarını ileridede benzer durumlar olabileceğini gösteriyor.

 

 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here