SEC’in İtiraz Ettiği Riot Blockchain, Nasdaq’da Kayıp Yaşayabilir

0
107
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Biotech turn kripto para değişimi şirketi Riot Blockchain ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) mahkemeye itiraz etti, Nasdaq kayıplar olabilir.

Kripto-para birimi beklenmedik bir şekilde dönmesinin ardından geçen yıl manşetlere çıkan Colorado merkezli şirket, SEC’in “Şirketten belirli bilgi talep etmesini” ve soruşturmaya uymayı amaçladığı yeni bir kamuya açıklamayı kabul etmişti.

9 Nisan 2018 tarihinde, Riot Blockchain için  SEC belirli bilgileri talep etme amacıyla mahkemeye başvurdu. Bu durum, SEC’in talebi ile “tamamen işbirliği” yapmayı amaçladıkları olarak belirtildi. Yapılan açıklama ile “Şirketin kamuya açık dosyalarının incelenmesinin bir parçası olarak, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“ SEC ”), Şirket’in varlıklarının bazı muhtemel Yatırım Şirketleri varlıklarının sınıflandırması ve miktarı hakkında bilgi talep etmiştir” denildi.

Şirketten yapılan açıklamada ise “Şirket, blockchain ve kripto para birimi değişimi işleriyle uğraşan birçok şirketin, ek bir sanayi riski arz eden SEC’ten mahkeme celbi aldık. Şirketin ve özellikle sektörün soruşturmasının varlığı, genel olarak Şirket, iş veya faaliyetler ve bir bütün olarak sektör üzerinde maddi olarak olumsuz bir etkiye sahip olabilir ”denildi.

Raporda ayrıca, Riot Blockchain bir başka önemli iş riskini kabul ettiği belirtilerek, Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’ndan bir yıllık hissedarların toplantısını zamanında yerine getirememesi nedeniyle zarar görebilir ifadeleri yer aldı.

Geçtiğimiz yılki piyasa çalışması sırasında şüpheli bir kripto-para birimi döndüren bir başka şirket olan Long Blockchain, son zamanlarda Nasdaq’tan , takas operatörünün etik olmayan iş uygulamalarıyla uğraştığına inanılıyordu.

Riot Blockchain hisseleri, SEC soruşturması ve potansiyel Nasdaq’ın piyasaya sürülmesi haberine göre işlem görmeye başladı ve işlemler başladıktan sonra% 5 düşüşle 6.91 Dolara geriledi. Bu durum aynı zamanda, hisse senedinin 52 haftanın en yüksek seviyesinden yüzde 85 düşüş gösterdi ve Aralık ayında 46.20 dolar seviyesinde işlem gördü.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here