Rusya, İsviçre’de Kripto Para İşlemlerini Gazprombank ile Yapacak

2
133
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Rusya’nın en büyük üçüncü bankası olan Gazprombank, İsviçre’deki iştiraki aracılığıyla bir pilot programın parçası olarak bu yıl İsviçre’de kripto para birimi işlemleri yapmayı planlıyor.

Gazprombank’ın başkan yardımcısı Aleksandr Sobol, devlete ait bankanın birkaç büyük özel müşteriden gelen talebe cevap olarak kripto anlaşmalarını denemeye karar verdiğini söyledi.

Sobol Vedomosti’ye “Bu büyük çapta olmayacak, ama kendimiz için” dedi. “Bu, büyük özel müşterilerimizden gelen bir talep. Bu nedenle, bu hizmeti onlar için nasıl organize edebileceğimize bakıyoruz. ”

Ocak 2018’de Sberbank – Rusya’nın en büyük bankası – Rusya’da izin verilmediği için İsviçre’de kendi kripto döviz kurunu açma planlarını açıkladı.

Sberbank, geçtiğimiz günlerde blok zincir projelerini test etmek için İsviçre’de bir blok zinciri laboratuvarı açtı. Ocak 2018 itibariyle Sberbank, geliştirme aşamasında 20’den fazla blok zinciri  tabanlı pilot projenin olduğunu söyledi.

Rus düzenleyiciler, Dijital Varlıklar Yönetmeliği Tasarısı altında kripto para düzenlemelerini hazırlıyorlar. Temmuz ayında piyasaya sürülecek olan nihai bir sürüm, ilk para teklifleri, blok zinciri teknolojileri ve kripto madenciliği için kuralları belirleyecek ve belirleyecek.

Rusya cumhurbaşkanı Vladimir Putin başlangıçta bitcoin ve sanal para piyasası konusunda şüphecilik dile getirirken, merkez bankası tarafından düzenlenmemiş ve desteklenmemişken, o zamandan beri balon pazarının ve talebin tanınmasında duruşunu yumuşattı.

Aslında, Rusya, ABD’nin ekonomik yaptırımlarını atlatmak için kısmen Kripto Rublesi adı verilen kendi kripto parasını başlatmayı planlıyor.

Rusya Kripto Powerhouse Olmayı Hedefliyor

Kripto para madenciliği Rusya’da hedef olarak belirlendi. Putin’in internet ombudsmanı başkanı Dmitry Marinichev şu anda ülkeyi dijital bir para birimine dönüştürmeyi umduğu Rus Madencilik Merkezinin yapımını denetliyor.

Marinichev ve ortakları, Rus Madencilik Merkezine 10 milyon dolar yatırım yaptılar ve CNN’ye göre, yakın zamanda ilk para teklifi yoluyla 43 milyon dolar topladılar. Marinichev, “Bu insanlığın gelişiminde yeni bir dönüm noktası” dedi.

Rus kripto para birimi girişimcileri, bitcoin, kripto madenciliği ve blok zinciri teknolojisinin geleceği hakkında eşit olarak aynıdır.

Rus blok zincir platformu Waves’i işleten eski bir fizikçi olan Alexander Ivanov, “Bence blok zinciri internetin tarihini tekrarlayacaktır ve muhtemelen internetin kendisinden daha büyük olacaktır.

İşletme sahibi Boris Akimov da kabul ediyor. Moskova merkezli restoran Lavkalavka’nın bitcoin kabul ettiği Akimov, “Kripto para birimi dünyadaki bütün finansal sistemi değiştirmenin bir yoludur” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

2 YORUMLAR

  1. Kripto paraları kullananlar için çok güzel bir haber. Bu haberden de anlaşılacağı üzere kripto paralar real paraların yerine geçmeye hazırlanıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here