Ripple Nedir?

3
115
ripple
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Teknik açıdan bakarsak, Ripple, Bitcoin kalıbında gizlilik kazanabilir mi? Kısa cevap büyük olasılıkla “hayır” dır, ancak bu sıklıkla aynı kategoriye girmekten alıkoymaz. Bu yazımızda sizlere Ripple Nedir? bundan bahsedeceğiz.

Ripple Nedir?

İlk olarak 2012 yılında Ripplepay’in bir sonraki iterasyonu olarak yayımlanan Ripple, gerçek zamanlı brüt bir ödeme sistemi (RTGS), döviz alımı ve havale ağıdır. Ripple, işlem kayıtlarını sürekli olarak karşılaştıran, bağımsız olarak geçerliliği olan sunucular ağı tarafından yönetilen ortak bir defteri kullanarak, Bitcoin tarafından kullanılan yoğun enerji istihdamı ve bilgisayar yoğun istihdam kağıdına güvenmiyor. Dalgalanma, bütünlüğü sağlamak için sunucuları doğrulayan sunucular arasında uzlaşma sürecinden yararlanan paylaşılan bir ortak veritabanını temel alır. Onaylayan sunucular, bireylerden bankalara, herkese ait olabilir.rippleDalgalanma protokolü (XRP olarak gösterilen simge), iki taraf arasında anında ve doğrudan para transferini sağlamak için hazırlanmıştır. Ripple, geleneksel bankacılık ücretlerini ve bekleme sürelerinden kaçınmak ve borsalar yoluyla kripto işlemleri gerçekleştirmek istiyor.

Şu ana kadar, Ripple serbest bırakıldıktan sonra 35 milyonun üzerinde işlem yapılmadan sorunsuz bir şekilde işlem görüyor. Saniyede 1.500 işlemle (tps) baş edebiliyor ve saniyede 50.000 işlemin Visa düzeylerine ölçeklenebilecek şekilde güncellendi. Karşılaştırma yaparak, Bitcoin 3-6 tps (ölçekleme katmanları hariç) ve Ethereum 15 tps ile baş edebilir. Aslında, Ripple, kripto para birimlerine duyulan ilginin artmasına 2016 yılında başlayana kadar, en azından bunu aşamalı olarak tamamlamayı planlıyordu. Bununla birlikte, CNBC’nin bugün belirttiği gibi , Ripple 6.57 dolara piyasa değeri büyükse, Bitcoin’inkinden büyük olacaktı.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

3 YORUMLAR

  1. bir ay öncesine kadar duymuştum ve bayağı yol katettiğini gördüm keşke alsaydım diyorum ama şansız birisi olduğum için ben alsaydım yerlerde sürünürdü diyorum bu arada bilgi verici yazı için sağolun işime yaradı ve kafamdaki sorular cevaplandı

  2. yatırım yapılabilir ama riskleri de göze almak lazım.
    benim monero, ethereum ve iota yatırımım var, ripple de düşünebilirim ama biraz daha vakti var gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here