RBI Banking Ablukası, Hint Borsalarını Kripto-Kripto ticaretine yöneldi

0
131
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hindistan Merkez Bankası (RBI) kendileriyle kayıtlı olan kuruluşların kripto paralarla veya kripto paralarla ilgilenen şirketlerle uğraşmayı bırakması gerektiğini açıkladı.

Bu, bankaları, mobil cüzdanları ve yerel ödeme ağ geçitlerini içerir. Bu, herhangi bir devlet kuruluşunun Hindistan’da kripto para birimini etkileyecek bir kuralı ilk kez ilan etti. Cryptocurrencies ticaretinde yasak yoktu. Bunun yerine, bankaların borsaya hizmetlerini vermelerine izin vermemek, onları fiat ödemeleri işleyemeyecekleri için ağır bir şekilde engeller.

Ticaretin tamamen kapanmasını önlemek için, Cryptocurrency exchange’leri, birkaç ay önce hiç bulunmayan kripto-kripto ticaret çiftlerini yaygın olarak ekledi.

Sadece geçen hafta, Hindistan’ın en büyük Cryptocurrency borsası olan Zebpay , altı yeni kripto-kripto ticareti çiftini açıkladı. Bunlar arasında EtherCum, Bitcoin cash ve BTC’ye karşı Ripple bulunmaktadır. Bir başka popüler değişim olan Unocoin , kullanıcıların popüler kripto para birimlerini diğer kripto para birimlerine karşı alabilecekleri yeni bir uygulama duyurdu.

Ekonomi Times’la konuşan Zebpay CEO’su Ajeet Khurana, “RBI genelgesi olmasaydı bile, kripto ürününün şifrelenmesi gerçekleşecekti. Ancak, çemberlerin artık resmin içinde bulunmamasından dolayı, aceleyle acele etmemek ve çözümü daha çabuk özendirdi. ”

Hindistan’ın 5 milyondan fazla aktif tüccar olduğu tahmin ediliyor ve bu sadece artmaya hazırlanıyor. Hükümet, fiat işlemlerini sıkıştırırken, tüccarlar LocalBitcoin gibi karşı çözümlere geçti . Hindistan’ın çok sayıda tüccar olmasına rağmen, günlük hacminin% 1’inden azını oluşturuyor.

Her iki tüccar ve borsalar RBI’nin kararından memnun değil. Dört farklı değişim (Coindelta, Koinex, ThroughBit ve CoinDCX) , RBI’ye karşı Yüksek Mahkemeye taşındı . Başka bir değişim olan CoinRecoil, RBI’yı Anayasa’yı yasağı ihlal etmekle suçlayarak Delhi Yüksek Mahkemesine taşındı . Mahkeme bu davayı kabul etti ve 24 Mayıs 2018’de bir duruşma için RBI’ye bir bildiri yayınlandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here