PSA: Scammers Vertcoin’in Twitter Hesabını Ele Geçirdi

0
111
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto Para Birimi Değişimi projesi için Vertcoin’in resmi Twitter hesabı dolandırıcıların eline geçti.

Saat 20: 00’den kısa bir süre sonra Vertcoin’in Twitter hesabı, paralı geliştiricilerin 10 bitcoin hediye ettiğini ve kullanıcıların yarışmaya katılmak için belirli bir adrese 0.005 BTC göndermesi gerektiği yönünde tweet atıldı.

Atılan tweette, “Vertcoin ve personelimiz, takipçilerimize Vertcoin’in başarısını kutlamak için 10 BTC hediye aldığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyor. 0.005 ila 3HU5sj7kB6wT9zRwpbhCRrR28vKWjfkMKf girin! Kazanan, saat 20:00 EST’de 5/3/18 açıklanacak” denildi.

– Vertcoin (@Vertcoin) 1 Mayıs 2018

Twitter, topluluk üyeleri arasında şüpheleri gündeme getirdi, çünkü geliştiriciler bunu başka yerlerde açıklamıyordu ve birkaç ay boyunca Twitter’a yayılan sayısız kripto paraya eşdeğer dolandırıcılığıyla benzerlikler taşıyor.

Bu şüpheler, Vertcoin öncüsü James Lovejoy’un kişisel hesabından Vertcoin hesabının dolandırıcıların eline geçtiğini tweet atıldığından kısa bir süre sonra teyit edildi. Ve “Hiçbir hediye kabul etmeyin”, ”hepsi sahte” diye yazıldı.

Yazım sırasında, scammer’ın bitcoin adresi , yaklaşık olarak 61 doların değerinde 0,007 BTC’den daha azdı. Üstelik tek bir işlem, 0.005 BTC’yi reklam verene girmek için gerektiği şekilde reklam vermiş ve bu da en fazla bir kullanıcının, söz konusu kullanıcı tarafından avına düşmesine neden oldu.

Tweet’ler 21:54 UTC itibariyle kaldırılmamış olsa da, dolandırıcılar aynı zamanda projenin feed’indeki sonraki gönderileri yayınlamayı istemedi. Hesabın kontrolünde herhangi bir özel mesaj göndermiş olup olmadığı bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here