Piyasadan 22 Milyar Dolar Çıktı BTC 6400$ Düştü

0
159
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin 6,400 $ ‘ın Altına Düştü

Bitcoin uzunca bir süre 6700- 6800 bandında gidip geldikten sonra en önemli dirençlerden biri olan 6800ü bir türlü güçlü bir şekilde geçemedi. Bu rolanti durum devam ederken bir anda işler terse döndü ve piyasadan ciddi manada bir satış baskısı ile karşılaştı. Piyasadan çekilen para miktarı ilk etapta 5 Milyar oldu.

22 Milyar Dolar Kripto Piyasasından Çıktı

Piyasadan bu denli büyük miktarlardaki çıkışlar hali ile borsayıda aşağı doğru çekiyor. 5 Milyarlık çıkışın ardından bir anda büyük rakamlı çıkışlar yaşanmaya başladı ve 24 saatlik sürenin sonurda çıkan para miktarı 22 Milyar Dolar seviyesine kadar çıktı. Market Hacmi 250 Milyar dolar seviyesine kadar indi.

Dün Sabahın erken saatlerinden itibaren kripto piyasası 280 milyar dolardan 252 milyar dolar seviyelerine kadar düştü. Yüzde 7’lik bir değer kaybına neden olan bu çekme işlemi sonrasında Bitcoin’in 6,700 $ ‘dan 6,400 $’ a düştü. Büyük coinlerin bu yönde düşüşü altcoinlerin tamamında bir düşüş yaşattı. 

Bitcoin% 5  Etereum 10% Eridi

Bitcoin, bu düşüş trendinden payına yüzde 5 düşerken Ethereum fiyatı yüzde 10’dan fazla düşüş gösterdi. 9 Temmuz’da ETH fiyatı yaklaşık 480$ seviyesinde idi. 430 Dolara kadar düşen coinin fiyatı bir miktar toparlayarak 437 Dolar seviyesine kadar çıktı. 

Asıl korkutan senaryo ise bu düşüş trendinin devam edebileceği yönünde yapılan açıklamalarda 6,000$ ‘ın altına düşüşüşün kaçınılmaz olduğu yönünde. 

Genel olarak kripto para uzmanları ve büyük yatırımcılar 2018 sonuna kadar mutlaka büyük bir çıkış yaşanarak 20.000 Dolar üstüne çıkacağını öngörüyorlar ama bu çıkış için mutlaka 6000 dolar altına inip sert bir çıkış ile yükselmesi gerektiği görüşü çok ağır basıyor. 

Geçen hafta, bitcoin hacmi 3.5milyar dolar seviyesinin altına düştükten sonra  altına  Bu hafta, bitcoin hacmi 3,9 milyar dolar seviyesinde seyrediyor. Diğer Taraftan Tether’ın hacmi 1,6 milyar dolardan 3 milyar dolara yükseldi.

Tether (USDT) Hacmindeki Artış Ne İfade Ediyor

Tether hacminde yaşanan bu artış kısa vadede çoğu büyük yatırımcının hareketini analiz etmemiz için çok yardımcı olacak bir göstergedir. Değeri ABD doları karşısında sabit olan Tether (USDT) hacminde bir artış, kripto pazarındaki aşırı oynaklığı ve büyük dijital varlıklardan tüccarların dolaşımdaki para birimlerine doğru hareketlerini ifade eder bu gelişmeler ışığında bakıldığında Tethere çekilen para kripto paraların düşmesi anlamına gelecektir. 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here