Peter Thiel’in Kurucu Fonu, Kripto Para Yatırımcıları İçin Broker Bayi Kuruyor

0
106
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Peter Thiel’in Kurucu Fonu, kurumsal yatırımcıların yakında kripto assetlere sıçrama yapacağını iddia ediyor.

Wall Street Journal, efsanevi Silikon Vadisi girişim sermayesi şirketinin aile ofisleri, varlıklı bireyler ve diğer kurumsal yatırımcılar için bir broker-bayi olarak hizmet vermeyi amaçlayan Tagomi’de yatırım yapıyor.

İşletme, isminin bile taşa konulmadığı başlangıç aşamasında şirketin elektronik ticaret bölümünü yöneten eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Greg Tusar tarafından kuruldu.

Tagomi kurucu fonundan gelen destekle 15,5 milyon dolar büyüdü. Kurucu Fon ortağı olan Napoleon Ta, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyalamada şirketin yöneticilerinden biri olarak belirtiliyor.

Firma, büyük miktardaki siparişleri borsada ve tezgahlarda (OTC) karanlık havuzlar olarak adlandırılan işlem platformları üzerinden kripto para değişim birimi spot pazarının parçalanmasından faydalanmayı planlıyor.

Kurucu Fonu’nun yeni kripto asset endüstrisine ilk defa yatırım yaptığı bu değil.

Bu yılın başlarında, yaklaşık 3 milyar dolarlık yönetime sahip olan firma, doğrudan bitcoin’e yatırım yaptığını açıklayarak detaylarına ilişkin bilgi vermedi.

Ayrıca PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Thiel, bitcoin’in “dijital altın” olma potansiyeline açık özgürlükçü ve ateşli olduğuna inanıyor.

Thiel Mart’ta New York Ekonomi Kulübü tarafından yapılan bir röportajda; “Bu noktada, mümkün olan birkaç istisna dışında, bitcoin gibi nötr olarak hemen hemen her şeyden şüpheci olacağım. Altın için bir çevrimiçi eşdeğer olacak ve bahse gireceğiniz en büyük şey olacak ”diyor

Kurucular Fonu Bitcoin’e yaptığı doğrudan yatırımlara ek olarak, kripto-para birimi hedging fonları Polychain Capital ve Metastable Capital’ı destekleyerek dolaylı yoldan sektöre adım attı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here