Olympian Apolo Ohno ile Blockchain üzerine özel röportaj

1
117
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Blockchain dünyasında haftalık röportajlar çok çeşitli soruları kapsayacak ve blockchain tabanlı fikirlerin ardındaki motivasyonu keşfetmeye çalışacak ve blockchain teknolojisinin çözülmesi için sektördeki sorunlar cevap bulacak.

Apolo Ohno kitle iletişim araçlarına yabancı değildir. Rekor hız pateni performansları için iki altın madalya da dahil olmak üzere 8 kez olimpiyat madalya kazanan Apolo, Olimpiyat sonrası yaşamını girişimciliğe adadı. En önemlisi, 25,000’den fazla destekçiye sahip bir topluluk oluşturan ve Asya’da kripto para birliği ve evlat edinme konusunda devrim yaratmaya çalışan, yüksek beklentili bir şifreleme ticaret ekosistemi olan HybridBlock’un kurucu ortağıdır.

HybridBlock, cryptocurrency’daki güçlü sicili ve geleceğin deposunda neler yaşadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Konsensüs sırasında New York’ta Apolo ile görüşme fırsatı buldum.

  1. Blockchain’e nasıl başladınız?

2012-2013 yıllarında cryptocurrency ile yakın dostlar aracılığıyla tanıştım. İlk ICO, MasterCoin’e katıldıktan sonra, bu yeni fonlama modelinin geleneksel VC modelini radikal bir şekilde bozacağını anladık. Daha da önemlisi, temel teknoloji oldu. Ben hızla dağıtılmış defter teknolojisi ve dağıtılmış risk kavramına aşık oldum. 2015’ten 2016’ya kadar, mekanı gerçekten operasyonel bakış açısından ve katkıda bulunma yollarını düşünerek inceliyordum. O zamanlar küçük bir grup birey blokçuluk üzerinde çalışıyordu ve o zamanlar deneyim kazanmak ve kendimi inşa ettikleri her şeye ve bu konuda bir ekip kurmaya itmek için kullandım.

  1. HybridBlock’un ardındaki ilhamın neydi? Herşey nasıl başladı?

Özgün ilham, kripto para birimi değişimine dahil edilmeyle ilgili zorluklara dayanıyordu. Süreç çok parçalanmıştı, güven bir soruydu ve velayet o sırada bir meydan okumaydı. Bu ağrı noktalarını gidermek için nasıl bir rol oynayabileceğimi ve çoğu borsada görülmeyen bir düzeyde müşteri hizmeti sunabileceğime beyin fırtınası yaptım. Daha da önemlisi, insanlara derinlerde atlamadan önce öğrenmeleri için bir şans vermek istedim. Eğitim ile, insanların saf spekülasyonun ötesine bakacağını ve gerçekten de blockchain’in gücünü anlayacağını ve bundan zevk alacağını hissettim.

Amacımız sadece büyük ölçekli kitlenin benimsenmesine yardımcı olmak değil, aynı zamanda amatör düzeyde bir tüccardan birisini büyüme aşamasından daha ileriye (arzu edilirse) ilerletmek için gerekli araçları sağlamaktır. İnsanların HybridBlock’ta rahat ve hoş hissetmelerini istiyoruz, bu yüzden müşteri hizmetleri sunduğumuz şeyin çok önemli bir parçası.

  1. Rekabet avantajınız nedir? Örnek olarak Binance’i kullanalım.

Binance’ın modeli farklı. Kurucu olağanüstü şeyler yaptı ve Binance’ın yükselişi hayret uyandırdı. Onların azim ve zekasını, şaşırtıcı bir şey olmayan ölçekleme yolculukları ile takdir ediyoruz.

Farklı bir modelimiz var. Varoluş kripto para birimi topluluğunu karşılarlar. Biz de yapıyoruz, ancak şu anda kripto varlıklarına sahip olmayan kişilere de odaklanıyoruz. Asya’daki bu büyük ölçekli nüfus çok büyük (milyar) ve uyumlu, güvenli ve altyapıyı hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için yüksek hızlı bir çözüm haline getirirken onlara erişmek istiyoruz.

  1. Kriptoda şu anda en büyük sorun nedir?

En büyük problemin eğitim olduğunu düşünüyorum. İnsanların büyük çoğunluğu hala kriptonun ne olduğunu, nasıl saklanacağını, etrafındaki hukukiliği, hangi özel anahtarların olduğunu, bir işlemin neyle ilgili olduğunu, jetonların nasıl çalıştığını ve hatta ticarete nasıl başlanacağını bilmiyor. Hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları eğitmek için kitlesel bir girişim yoktur.

  1. 2018 sizin için ne saklıyor? Kripto volatilitesi sizi endişelendiriyor mu?

Büyük yıl için çok heyecanlıyız. Çok yakında çok sayıda ürün lansmanı yapacağız ve 23 Mayıs 2017’den başlayarak herkese açık bir jeton satışına çıkacağız. Bu ürünler eğitim için HybridCentral, Trading için BaseTrade ve ara kullanıcılar için HybridExchange’i içerir.

  1. Ekleyecek başka bir şey var mı yoksa tartışmak mı istiyorsunuz?

Bir sebepten dolayı Asya’yı seçiyoruz. Ben yarı Japon’um ve bölgeyi halkı ve onların tercihlerini tanımak için çok zaman harcadım. Kültürü sevmenin yanı sıra, Asya nüfusunun kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi için çok olumlu bir iştahı vardır. Günümüzde Asya, bir şirketin stratejisinin temel bir parçası olmalıdır. Asya, ABD’yi yenilikten alıcıya kadar her konuda sürekli olarak zorlamaktadır. Asya’nın portalı olmak istiyoruz ve bölgenin pazardaki büyümesini görmek için heyecan duyuyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here