Nokia, akıllı şehirler için bir hizmet olarak blockchain-Powered uygulaması başlatıyor

3
102
Nokia, akıllı şehirler için bir hizmet olarak blockchain-Powered uygulaması başlatıyor
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Nokia, ekonomik ve çevresel açıdan sürdürülebilir “Akıllı Şehirler” için, şeylerin İnterneti (IoT), veri analitiği ve Blockchain teknolojilerine dayalı bir dizi hizmet başlatıyor. Uygulamanın adı ise blockchain-Powered uygulaması olacak.

Gelişen IoT ‘de milyarlarca bağlı cihaz ve sensör çok miktarda veri üretir. Akıllı Şehirler, gerçek zamanlı çevresel verilerin vatandaşları için sürdürülebilir ortamlarda kalmasını sağlamak için zamanında, süreç, yorumlama ve hareket etmeleri gerekecektir. Akıllı şehirler için verimli IoT ekosistemlerini etkinleştirmek için IoT algılayıcı ağ operatörleri için gerçek zamanlı işlenmiş ve analiz eder. Çevresel verilerle akıllı şehir yetkilileri sunabilmek için yeni veri para kazanma fırsatları oluşturmak önemlidir.

blockchain-Powered uygulaması

Nokia ‘nın bir hizmet olarak algılanması (S2aaS), operatörlerin şehirlere ve diğer yetkililere satış yapabileceği IoT bağlı sensörler arasında toplanan çevresel verilerle akıllı analitikler sağlar. Nokia, akıllı şehir yönetimi için zaman zaman çevre bilgilerini sunabilmek için IoT tabanlı, gerçek zamanlı izleme sistemleri öngörülüyor. Örneğin, S2aaS yasadışı inşaat, çöp yakma veya olağandışı parçacıklar hava gibi alışılmadık çevresel davranışları algılar.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

3 YORUMLAR

  1. Nokia markası ilk telefon piyasasında aynı günümüz bitcoin’i gibiydi sonradan inanılmaz bir şekilde sektörde büyük pastalar kaybetti. Bitcoin’de gelecek böyle olacağını düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here