New York, Daha Şeffaf Olmak İçin Kripto Para Alışverişi Yaptığını Açıkladı

0
106
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

New York Başsavcılığı ofisinden yapılan açıklamaya göre, Kripto Para Birimi Değişimi borsalarının şeffaflığı daha büyük bir öncelik haline getirmesi gerekiyor.

13 Kripto Para Birimi Değişimi borsasına gönderilen bir mektupta yazan New York Başsavcısı Eric Schneiderman’ın ofisi, şirketlerin ticaret platformlarının işleyişi ile ilgili bir dizi konuda bilgi vermelerini istiyor.

AG’nin ofisinin mektubunda şu ifadeler geçiyor: “Teknolojik ilerlemeyi, bir değişim ortamını ve bir yatırım fırsatını tek seferde temsil eden sanal para birimleri, yenilikçilere, girişimcilere ve yatırımcılara ilham kaynağı oluyor ve şirketlerin ve uygulamaların gittikçe çeşitlenen bir ekosistemini körüklüyor. Ancak sanal para birimi aynı zamanda ciddi oynaklık, istikrarsızlık ve risk içeren oldukça spekülatif bir sektör. Ayrıca, yayınlanan raporlar sektörün suistimalcileri, pazar manipülatörlerini ve hırsızları çektiğini gösteriyor. ”

AG’nin ofisinden mektup gönderilen Kripto Para Birimi Değişimi Borsaları: GDAX, İkizler, bitFlyer ABD, Bitfinex, Bitstamp ABD, Kraken, Bittrex, Poloniex, Binance, Tidex, Gate.io, itBit Güven Şirketi ve Huobi.Pro.

Her mektupta 34 puanlık bir anket var ve işletmecilerin 1 Mayıs’a kadar tam olarak doldurması gerekiyor.  Soruların çoğu ticaretle ilgili belirli politikalar ve prosedürler hakkındaki değişimlerin araştırılması, bankacılık ilişkileri hakkında bilgiler ve sigorta ve KYC / AML uygulamaları.

Şeffaflık iddiası, yatırımcıları korumaya ve bu yeni finansal piyasaların bütünlüğünü korumayı amaçlayan Schneiderman’ın yeni Sanal Pazar Bütünlüğü Girişiminin önemli bir bileşenidir.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here