Nano Coin Hakkında Tüm Bilgiler

0
163
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Nano Coin hakkettiği değere ulaşmamış ama geleceği çok parlak olan bir coin sistemidir. Kendine has sistemi ve hızı ile inanılmaz işler başarabilmektedir. Bitcoine göre neredeyse 1000 kat daha hızlı transfer yapabilme kapasitesi sayesinde günlük hayatta kullanılması en mümkün para birimlerinden birisidir. Raiblocks (XRB) adıyla piyasaya çıkan ama daha sonra Nano olarak yoluna devam eden coin binance üzerinde 28-02-2018 tarihinde işleme alınmasıyla beraber ciddi manada yükselişler kaydetti. Şuanda 8 Dolar seviyesinde seyreden coin tepe noktası 30 Doları bulmuştu.  Aynı seviyelere tekrar gelirmi sorusunun cevabı aslında basittir ama bir o kadarda piyasa şartlarına bağlıdır. Piyasada Alt Coinler için boğa piyasası olduğu andan itibaren stabil olarak yükselecek coinlerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gereken bu öneriler sadece kişisel görüşlerimizdir.  Xrp olarak yoluna devam ettiği süreçte çalınan 1 Milyon Adet coin nedeniyle kullanıcı güvenini sarsan coin sonrasında toparlayıp güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkarsada hala o tepe noktasına ulaşmış değildir.

Nano Destek ve Direnç Noktaları ; 

Nano şuanda 81800 düzeyinde işlem görmektedir. Bu aşamadan sonra yönü yukarı doğru gider ise 82000 ve sonrasında 82500ü test edecektir. 82500den döner ise 81000 seviyesi sağlam bir destek noktası olarak görünmektedir. Buradaki kıstas alış ve satışların miktarı olacaktır. Binance tarafından yakın bir gelecekte Nano/Usd alış satış işleminin eklenmesi hususunda duyumlar olduğu için yukarı çıkış bekelenebilecek bir coindir.

Nano MarcetCap Bilgileri :

Market Cap $1.018.584.567 USD  109.095 BTC 

Volume (24h) $20.299.900 USD  2.174 BTC

Circulating Supply 133.248.289 NANO  

Max Supply 133.248.290 NANO 

Btc kripto para devrimiyle 2009 yılında ortaya çıkmasından beri, geleneksel, devlet destekli para birimleri ve finansal sistemlerden, kriptografi üzerine kurulu, kar¸güvene bagımlı  olmayan ve güvenli bir biçimde sermaye depolama ve transfer etme olanagı sunan modern ödeme sistemlerine doğru büyüyen hatta bir kaçış olarak adlandırılacak bir kayış başladı.  Etkili bir ¸sekilde çalısması için, bir para biriminin kolayca transfer edilebilmesi, tek yönlü çalısması, islem ücretinin sınırlı veya ücretsiz olması gerekmektedir. Islem sürelerinin artısı, yüksek islem ücretleri ve tartısılabilir ag ölçeklenebilirligi Bitcoin’in günlük yasamda kullanılabilir bir para birimi olmasıyla ilgili sorular olusturdu. Bu makalede, size, yenilikçi block-lattice veri yapısı üzerine kurulu, sınırsız ölçeklenebilirlik ve ücretsiz i¸slemler sunan, dü¸sük gecikme süreli kriptopara Nano’yu sunuyoruz. Nano, dizayn olarak, tek amacı yüksek performanslı bir kriptopara olmak olan basit bir protokoldür. Nano protokolünün düsük güçteki donanımlarda çalı¸sabilir olması onu pratik, merkezi olmayan, günlük kullanıma uygun bir kriptopara haline getirir. Bu makalede bildirilen kriptopara istatistikleri, makalenin yayınlanma tarihi itibariyle dogrudur.

Nano Madenciliği ?

Nano madencilik ile çıkartılmayan bir coindir. Düşük veya hiç transfer ücretinin olmamasının kaynağı budur. Bir dağ içerisinde maden kazmak değilde asıl amaç muslakta su akıtmak gibi hızlı ve masrafsız olması amaçlanmıştır.

DONANIM POW PERFORMANSI
Cihaz                                              Saniyedeki Islem Sayısı
Nvidia Tesla V100 (AWS)                         6.4
Nvidia Tesla P100 (Google,Cloud)          4.9
Nvidia Tesla K80 (Google,Cloud)           1.64
AMD RX 470 OC                                    1.59
Nvidia GTX 1060 3GB                            1.25
Intel Core i7 4790K AVX2                       0.33
Intel Core i7 4790K,WebAssembly (Firefox) 0.14
Google Cloud 4 vCores                          0.14-0.16
ARM64 server 4 cores (Scaleway)         0.05-0.07

https://nano.org/tr/whitepaper

Nano işlemlerin süresi bakımından piyasada en hızlı coin sistemidir. İşlemler hemen gerçekleşir, bu sebep günlük yaşamda ister bir otomobil alırken ister otobüs bileti alırken kullanabileceğiniz bir para birimidir.   Diğer kripto paralarda olan alış ve satış esnasında ödenen fee ücretleri nanoda yoktur.  Satın alacağınız ürünün ücretini ödersiniz sadece. Otobüs biletinden business class uçuşuna kadar herşeyde sadece ücret komisyon ödenmez.  Nano, Bitcoin’den saniyede 1000x daha fazla işlem yapabilir,   Nano işlemi yapan her bir hesap için kendine has blok zinciri mevcuttur. Bu sayede Her bir kullanıcı kendi işlemlerinin doğrulamasını yapma şansı tanır.  Bu işlem tüm defterin büyük bloklar halinde birlikte güncellenmesi için gerekli değildir.

Cüzdanlar, bir işlem gönderildikten sonra bir sonraki işlem için bir anti-spam Proof of Work önbelleğini önbelleğe alır ve her iki taraf da çalışmaya hazır olduğuna dair kanıtlar sunar.

Protokol inanılmaz derecede hafif olduğu ve hiçbir şeyin yanında bir düğüm maliyeti çalıştırdığı için Nano’nun işlemleri hiçbir ücret ödemeden işleniyor.

Bir işlem tek bir UDP paketine sığar ve işlemler bağımsız olarak ele alınır ve blok boyutu sorunu ortadan kalkar.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here