Monero Satın Al

2
118
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Monero coin nereden alınır?

Her altcoinin kullandığı ve yarar sağladığı bir teknoloji vardır. Monero altcoin bu alanlarda takip edilemeyen nakit transferi özelliği ile öne çıkıyor. Nakit takip edilemediği için çoklukla illegal ticaretlerde kullanılıyor. Bu yüzden de geleceğinin parlak bulunduğu söylenmekte.

John McAfee, Monero’nun geleceğin en mühim coinlerinden biri olduğunu iddia ediyor zira McAfee’ye göre insanların illegal ihtiyaçları bitmeyecek bu yüzden de Monero kullanması artarak devam edecek. Tabii ki bir coine yatırım yapmadan evvel kendi analizinizi yapmalısınız.

Şimdi Adım adım Monero altcoin nasıl alınır onu anlatacağım.

1. Binance üyeliği

Öncelikle buradan üyeliğinizizi oluşturmamız gerekiyor. Binance’ta hesap doğrulaması yapmadan gündelik 2 BTC’ye kadar operasyon yapabiliyorsunuz. Bu borsanın öne çıkan en iyi niteliği budur. Çünkü öbür borsalarda sizden hesap doğrulaması için bazı belgeler gerekir (kimlik, fotoğraf, fatura vb.) Istenirken Binance’ta bu yok.

2. Coin sahibi olma

İlk adımı gerçekleştirdiyseniz 2. Adıma başka bir deyişle coin/para aktarma işlemine geçiş yapıyoruz Monero almak istiyorsanız bir ihtimal Bitcoin veya Ethereum’unuz vardır. Yoksa Paribu, BTC Türk gibi Türk sitelerinden Havale / EFT karşılığı Bitcoin (BTC) satın alma imkanı sunuyor.

Herhangi Bir vesika göndermeden gündelik belirgin bir limitte alışveriş yapılabildiği için Paribu’yu öneriyoruz.

3. Coin aktarma

Bitcoin aldınız ve artık Monero alm

Binance sitesinde üst menüde yer meydan Funds > Deposit & Drawals’a tıklıyoruz.

Eğer 2. Paragrafta anlatıldığı gibi Bitcoin alındıysa Bitcoin satırında yer meydan “Deposit” butonuna tıklıyoruz. (Elinizde Ethereum veya başka coinler varsa onların Deposit butonuna tıklamanız gerekiyor ters taktirde coinleriniz kaybolacaktır. Lütfen dikkat edin.)

Deposit Butonuna tıkladıktan sonra Binance bize karmaşık harf ve rakamlardan oluşan bir adres veriyor. Bunu kopyalıyoruz.

2. Paragrafta anlatıldığı gibi Bitcoin aldığınız siteden “withdrawal”a veya Türkçe sitelerden aldıysanız “BTC çek”e tıklayarak, az evvel Binance’te oluşturduğumuz adresi siteye girmemiz gerekiyor ve Paribu’dan Bitcoin çekme’yi aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

İşlemleri Doğru yaptığınız taktirde Bitcoin’iniz Binance’a bir süre sonra ulaşacak.

4. Monero altcoin almak

Binance’ta aktardığınız Bitcoin’in geldiğini gene Deposit & Withdrawals sayfasından görebilirsiniz. Daha sonra üst menüde yer meydan Exchange (Basic) linkine tıklıyoruz. Aşağıdaki fotoğrafta da görülebileceği gibi (fotoğrafta sol üst köşede) XMR / BTC ekranına ulaşıyoruz. Sağda yer meydan menüden XMR / BTC’yi seçebilirsiniz

25 Yaşındayım Avrasya Üniversitesi Mimarlık bölümün de okumaktayım. 2012 Yılından beri editörlük hizmeti yapmaktayım.

2 YORUMLAR

  1. Monero ile zaten uzun zamandır ilgileniyordum artık yavaş yavaş yatırım yapmayı düşünüyorum, şimdi alacağım miktara tam olarak karar veriyorum çünkü tek bir para birimi almayı düşünmüyorum paramı ona göre paylaştırıp bir kaç alt coin alacağım.

  2. Yaklaşık 10 bin liralık bir yatırım planlıyorum ancak çok kararsızım kite coin mi alsam etheryum ‘mu yoksa monero’mu …ancak gönlüm monero’dan taraf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here