Monero Madenciliği

6
130
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Monero Madenciliği

Monero hususi bir şifreleme sistemi kullanarak işlemlerin gizliliğini koruma altına meydan bir kripto nakit birimidir.

c var kripto nakit birimlerinin yarısı şeffaf bir blok zincirine sahiptir; bu da işlemlerin dünyadaki herkez yönünden net bir şekilde doğrulanabilir ve izlenebilir bulunduğu anlamına gelir. Ayrıca, operasyon yaparken kullanılan cüzdan adresleri, potansiyel olarak bir kişinin kişisel kimliğini açığa çıkarabilir.

Monero, Bu nakit gönderme ve alma işlemleri için adresleri şifreleyerek takip edilemez bir hâle getirir. Tıpkı vakitte gönderilen ve alınan nakit miktarı da açığa çıkarılamaz.

30 çekirdek geliştiricisi de dahil olmak üzere 240’tan çok geliştiriciler Monero projesinin oluşmasına katkıda bulunmuşlardır.

Monero Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır?

Monero madenciliğine başlamadan evvel iki seçeneğiniz var: Bireysel olarak madencilik yapmak ve bir madencilik havuzuna katılarak madenciliğe devam etmektir.

Öncelikle Monero’nun resmi sitesinden madencilik yapmamız için kullanacağımız yazılımı indirmemiz gerekiyor. Bu adresten işletim sisteminize müsait yazılımı indirin ve yükleyin.

Yazılımın Monero ağı ile senkronize hâle gelmesi için bir süre beklemeniz gerekiyor. İşlem tamamlandığı vakit sol alt kısımda “Connected” yazısını göreceksiniz.

3. Çıkan ekranda yer meydan “Advanced” menüsüne tıklayarak “Mining” seçeneğini seçin.

4. Madencilik işlemine başlayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak CPU amel parçacığı sayısını değiştirebilirsiniz. Faydalı bir madencilik için işlemcinizin önbellek değerinin yarısını yukarıda yer meydan kısma girmeniz gerekiyor. şayet emin değilseniz, bu bölümü 1 olarak bırakın. Ve “Start mining” seçeneğine tıklamanız gerekir.

Böylece Madencilik işleminiz başarılı olmuş olur.

25 Yaşındayım Avrasya Üniversitesi Mimarlık bölümün de okumaktayım. 2012 Yılından beri editörlük hizmeti yapmaktayım.

6 YORUMLAR

  1. Evde kurduğum küçük bir düzenek var, ancak pek iyi maden kazamıyorlar, ben bitcoin için oluşturmuştum sonradan farklı alt coinleri deneyerek kaar yapmayı düşündüm şimdide birikim yaparak geleceğe yatırım yapmayı planlıyorum.

  2. Bitcoin için aldığım pc’mi bir haftadır mining çıkarmak için çalıştırıyorum. Bitcoin’de madencilik çok zor mining daha kolay ve daha fazla getirisi var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here