Mike Hearn, Bitcoin Cash’in Son Durumunu Anlatıyor

0
108
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin geliştiricisi Mike Hearn Bitcoin Cash’daki son durumu anlattı.

Mike Hearn’a  göre Bitcoin Cash, açık kaynak topluluğuna geri dönmeyecek, ancak 2016 yılında projeyle olan bağlarını kestiğinden bu yana neler olduğu konusunda bazı düşünceleri var.

“Şu anda bankacılık konsorsiyumunun yeni dağıtımında dağıtık defter teknolojisi (DLT) geliştiriyor” diyen Hearn  Perşembe günü düzenlenen geniş kapsamlı bir Reddit AMA’da, Bitcoin’in engellenmesi tartışması ve blok zincir bölünmüşlüğünün ele alındığını aktardı.

Özellikle de blok yönetimi konusunda, toplumdan ayrılmadan önce bir “büyük engel” olmasına rağmen Hearn, bloğun boyut sınırını yükseltmenin, ana blok zincirinin algılanan rahatsızlıklarının Bitcoin Cash’ini iyileştirmek için yeterli olduğunu düşünmüyor -.

Hearn açıklamasında: “Benim görüşüm, Bitcoin Cash’in 2014’ün Bitcoin topluluğuna güçlü bir şekilde benzemesi. Bu deney denendi ve işe yaramadı, iyi değil.  Olanların tek seferlik bir olay olduğunu düşünmek cazip geliyor, ama sanmıyorum” dedi.

Hearn, Bitcoin Cash’in kendi altyapısını ve toplumunu blok zincirinin ayrılmasından sonra oluşturduğu hızın “etkileyici” olduğunu kabul etti, ancak çatalın birçok taraftarın inandığı zafer olmadığını iddia etti.

Hearn, “Toplum, nakit bölünmesinde çok şey kaybetti. Bir çeşit zafer gibi göründüğünü fark ettim ama aslında büyük engelleyiciler kod dışında her şeyi terk ettiler. Bu olayın fiyatı olumsuz etkilememesi şaşırtıcıdır, ancak aşağıda belirtildiği gibi bu, iki ucu keskin bir kılıçtır. Fiyat ve faydalanmanın hiç bir şekilde bağlantılı olmadığı ve Nakit bölüşümü sırasında bir krizden kaçınıldığı, ancak kendi başına krizlere neden olduğu görülüyor ” dedi.

Hearn, Bitcoin Cash topluluğundan radikal bir öneride bulunarak; “Satoshi’yi  güçlü görmeyi bırakın ve onun yerine ve diğer erken Bitcoin geliştiricilerinin “sapkın” bulduğu fikirleri uygulamaya hazır olun. Cesur olun ve gelişmelerin sadece kötü şans olmadığını kabul edin. Kendinizi Satoshi’nin hayal ettiği yol boyunca ilerlemekten kurtarın ve radikal, hatta saplantılı düşünceleri düşünmeye istekli olun” diye konuştu.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here