Litecoin% 4 Karlılık ile Momentum Devam Ediyor

4
138
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hızını korumaya çalışan ve satış hacimlerinin yoğunlaşan kripto para piyasası 500 milyar dolarlık bölgeden 430 milyar dolara düştü. Benzer bir eğilim, bugün, bitcoin de dahil olmak üzere çoğu ana kripto paranın kazanç kaydetmeye çalıştığı gibi gerçekleşti.

Bitcoin ve Eteryum

26 Şubat’ta, küresel pazardaki en değerli 10 kripto para arasında sadece Litecoin ve Ethereum günlük kazançları kaydetmeyi başardı. Ethereum’un doğal kripto-para birimi Ether, 25 Şubat’ta 820 $ ‘ın altına düştükten sonra,% 1’lik bir değerde 841 $’ dan 852 $ ‘a hafif bir artış gösterdi. Eter, Litecoin dışında bir miktar yukarı yönlü momentum göstermek için tek cryptocurrency olarak kaldı ancak işlem hacmi hala nispeten düşük.

Geçtiğimiz haftalarda, Ether, aylık süre boyunca toparlanma dönemindeki bitcoin fiyat trendini takip etme eğiliminde olmuştur. Ancak, bazı dönemlerde, Ether, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı bir yolda ilerledi. Geçtiğimiz hafta, bitcoin değeri 12.000 $ ‘a yükseldiğinde, Ether ve ERC 20 jetonları veya ICO tokenleri zayıf bir performans gösterdi. Bu hafta, Ether, piyasadaki en baskın kripto para birimine farklı bir yönde hareket ederek, bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Bu hafta, bitcoin, 10.000 dolarlık işaretin üzerinde kalmaya çalışmış, birçok analist tüccarlar için psikolojik eşik olarak tanımlamıştır. Piyasadaki en likit ve baskın kripto para birimindeki bitcoinin günlük bazda büyük artışlar ve düşüşler yaşadığı bu dönemde, bitcoin’in kısa vadeli eğilimini değerlendirmek zordur.

Sadece bir hafta önce, bitcoin fiyatı yıllık 12.000 $ ‘dan azalıyor. Güney Kore gibi bazı bölgelerde, bitcoin fiyatı 13.000 dolarlık işareti geçmiştir. Bugün itibarıyla, bitcoin fiyatı 9,600 $ ‘ın altında kalıyor ve düşük hacimler nedeniyle kısa vadede 12.000 $ seviyesine kadar geri dönüşün çok az olduğunu gösteriyor.

Şubat ayı başlarında CCN’nin bildirdiği gibi, Pantera Capital’in Dan Morehead’i, bitcoin fiyatının Ocak ayındaki en büyük düzeltmeden bu yana 72. güne kadar artmaya başlayacağını belirtti; çünkü kısa vadeli balonların çoğu patlama eğilimine girdi ve momentum daha az sürede yeniden başlayacak 3 ay.
Morehead: “Yani başka bir çift hafta gibi görünüyor ve her şey normal olacak ve geri taşlama başlayabilir,” dedi.

urgan

ABD doları tarafından 1: 1 oranında desteklenen bir kripto para birimi olan kreptocurrency, kripto-para piyasasının kısa vadeli performansının önemli bir göstergesidir. Binance ve Bitfinex gibi büyük kripto-para değişimi ile ilgili birçok yatırımcı, özellikle piyasa düşmeye başladığında, uçucu bir süre boyunca kripto paranın değerini korumak için Tether kullanmaktadır.
26 Şubat itibariyle, Tether’ın günlük işlem hacmi 1.975 milyar dolar, bu da onu bitcoin arkasında ikinci en sıvı cryptocurrency yapıyor. Tether’ın büyük günlük işlem hacmi, birçok tüccarın ana kripto paranın kısa vadeli eğilimi hakkında belirsiz olduklarını ve piyasadaki kripto paranın değerini ABD dolarına karşı koruyor olduklarını göstermektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here