Lightning Labs Chief: ‘Bitcoin değil Blockchain’ Dünyasına Giriyoruz

0
132
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Lightning Labs’ın kurucu ortağı Elizabeth Stark’ın Yahoo Finance’in Final Turu’yla yaptığı bir sohbete göre tablolar bitcoin Doomsayers’ı açtı.

Etkinliklerin bir sonucunda kripto paralar, gösteriyi blok zincirden tekrar geri almaya başladı. Şimşek bloğu kral olduğu zaman, Şimşon’un pazarlama kaynaklarından “bitcoin” i çıkarmaya karar vermesiyle, San Francisco’nun başlangıç ​​günlerinden çok uzaklaştı.

Elizabeth Stark sohbetinde, “Şimdi, insanların kripto para birimi teknolojisinin değerini ve bunların neler getirebileceğini anladıkları bir ‘bitcoin, blockchain’ dünyasına girdik gibi hissediyorum,” dedi. Yahoo, işin ispatına ve kamuoyuna işaret ediyor diyen Stark, “Bitcoin’i özel yapan” özel anahtar şifrelemesi olduğunu söyledi.

Stark’a göre, blok zinciri yükselişine, daha önce finansal hizmetlerde tabu haline gelen bitcoin maliyetinden önce yansımıştı. Zamanında yıldırım bitcoin yazılımı geliştiriyordu. Stark ve diğer geliştiriciler, bankacılık sektörünün bitcoin’i parçalama kararının yanlış olduğunu biliyordu.

Stark ve Lightning, piyasa değerindeki artışın sadece bitcoin değil, 2017 sonunda da tüm önde gelen kripto parasal değerleriyle yükseldi. O zamandan bu yana fiyatlar geri çekildi. “Büyük fiyat artışları bizim için gelişmekte olan teknik milletler için iyi değil” diyen Stark, “her şeyin sakin olmasını istiyor” dedi.

Stark, “Bitcoin için bir değer deposu ve ödemeler için kullanım durumları hakkında çok şey duyarsınız, ikincisi uzun ve maliyetli işlemlerin ortasında problemlidir. Ancak, Şimşek Ağı, her bir işlemi doğrulamak için gönüllülere güvenmek yerine alıcı ile satıcı arasındaki blok zincirden işlemleri kolaylaştırarak çözmeyi düşünüyor. Ama ihtiyaç duyulduğunda hala blok zincir için yeterince yakın. Yahoo paneli önerdiği gibi, kapı bitcoin ve mikropayments için daha fazla olasılık açar” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here