Kurumsal Yatırımcılar Kripto Fonlarıyla Korunuyor

0
114
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Emeklilik fonları, varlık yönetimi ofisleri, devlet varlık fonları, vb. gibi kurumsal yatırımcıların yaklaşık yarısı, kripto para birimi fonlarında satılmıyor.

Alternatif yatırım firması Context Capital Partners LP’nin bir raporuna göre, olayın riskleri Miami’de düzenlenen konferansta katılan yüzlerce yatırım memuruna anlatıldı.

Raporda; yatırım profesyonelleri, ücret tahsisi, beklenen getiriler ve riskler gibi özelliklere dayalı olarak varlık tahsisinde meydana gelen değişiklikleri kontrol etmek için güvenilirliğe ve bir sorumluluğa sahip olduklarını söyledi. Üyelerinin yatırım portföylerinde, eğer varsa, kripto para birimi fonlarının rolü hakkında yatırırım yapmak için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğu kaydedildi.

Söz konusu kripto para birimlerinin dörtte birinden biraz fazlası “meşru bir varlık sınıfı” iken, hemen hemen aynı miktarda, sahtekarlık kategorisi ile herhangi bir ilişki bulundu. Ankete katılanların yüzde kırk yedisi kripto para birimlerinin güvenilirliğinden emin değil.

Ankete göre, Bitcoin ve diğer alt-kodlar, küresel GSYİH’nın tek haneli yüzdesinden fazlasını içerecekse, emekli maaşı gibi kurumsal yatırımcılar, yatırım portföylerinin daha yüksek oranlarını kripto para kategorisine yönlendirmeye başlayabilirler.

Yatırımlardan sorumlu olanların üçte ikiden fazlası, 2018’deki stok ve tahvillerin 2017’nin performansını izleyeceğini bekliyor.  Bunların da yaklaşık beşte biri geri dönüşlerin yıl boyunca olmasını bekliyor. Raporda, daha fazla çeşitlendirme arayışında olan yatırımcıların, daha çok ESG stratejilerinin yanı sıra, kripto-para birimleriyle de ilgilendiğin, ancak bu yıl ayırıcıların sadece% 11.2’sinin kripto-para birimlerine gireceğini düşünüyor.

Bu arada, kripto paralara ithaf edilen yatırım fonlarının sayısı, 2016’ya kıyasla, Bloomberg’de belirtilen Özerk Araştırmaya göre, sekiz kat aratarak 160’a yükseldi. Fakat politika yapıcılar, kripto para birimleri ve borsada yapılan düzenlemeyle yatırım yöneticileri reddedilebilir. Wall Street düzenleyicileri, dijital belirteç ihraççıları ve hedge fonları gibi alternatif yatırım fonlarına kanıt olarak ICO’lar, fonlar ve ticaret platformları üzerinde çatışıyorlar.

Fiyat oynaklığına rağmen 2017 sonunda; Bitcoin fiyatının rekor seviyelere ulaşmasından önce, Johns Hopkins Üniversitesi’nden araştırmacılar ve Maryland Eyaleti Emekli Maaşı ve Emeklilik Sistemi, Bitcoinin yatırım portföyleri için benzersiz çeşitlendirme olacağına ve faydalarına işaret ederek kurumsal yatırımcıların BTC’ye tahsis edilmedikleri sonucuna vardı ve % 1.3’lük bir tahsisat tavsiye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here