Kripto Yatırım Firması Menkul Kıymetler Yasalarını İhlal Ediyor, Filipinler’i Uyarıyor

2
115
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto Yatırım Firması Menkul Kıymetler Yasalarını İhlal Ediyor, Filipinler’i Uyarıyor

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıt dışı menkul kıymetler sunduğunu iddia ettiği bir kripto-para birimi yatırım platformu hakkında bir uyarı yayınladı. SEC, Çarşamba günü yayınlanan bir danışma belgesine göre, web sitesine göre, yatırımcıları şempanzenin yeni üyelerini işe almak için yerel para biriminde ödüllendirilecek olan bağlı kripto-para birimi tüccarları veya “inşaatçılar” olarak yatırım yapmayı hedefleyen Onecash Trading şirketini hedef alıyor. . SEC uyarısı ayrıca, topladığı bilgilere dayanarak, firmanın potansiyel yatırımcıların sekiz hafta boyunca yüzde 200 faiz getirisi getireceğini ümit ediyor. Onecash, kayıtlı merkezi bilinmemekle birlikte, 73 farklı ülkede küresel kapsama sahiptir. SEC, şirketin yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetler Filipinler teklifleri sunduğunu ve şöyle dedi:

Kamuoyu, bu tür yatırım planlarının, para veya sanal para, bitcoin, eternum, dalgalanma, tire, litecoin, monero, SIBcoin, mooncoin ve diğer birçoklarının kullanımıyla ilgili düzenleyici otoriteye tabi menkul kıymetler olarak kabul edilip edilmedikleri konusunda uyarıda bulunuyor. Komisyon.

Yeni program üyelerinin işe alınması, aynı zamanda bir yatırım talebi veya menkul kıymetlerin satışı biçiminde kabul edilir. Danışmada belirtildiği üzere, Onecash’a yönelik yatırım hizmetlerini tanıtmak, satmak ve işe almakla görevli satıcılar, satıcılar veya acenteler yargılanabilir ve 5 milyon pesoya (270.000 $) veya 21 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Bir dizi ülkede düzenleyiciler gibi, Filipinler SEC, Ocak ayında bir başlangıç ​​parası teklifine verdiği ateşkes kararı sonrasında, son zamanlarda kripto-para birimi ile ilgili yatırımlar üzerindeki gözetimini artırıyor. Bu durumda, ajans, Onecash için böyle bir emir vermeyi kesti. Ayrıca, bu hafta başlatılan bir Senato tasarısı da, kripto para içeren suçlardan hüküm giymiş kişiler için daha ağır cezalar istiyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

2 YORUMLAR

  1. Filipinliler bu olayla birlikte bence kripto paralara karşı ilgisi olduğunu belirtti, zaten bir çok devlet artık kripto paralarla ilgileniyor türkiyede halen kendi üretimimiz olan bir para birimi olmasada bu yönde çalışmalar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here