Kripto Satın Alma Yasası Mastercard’ın Sınır Ötesi Hacmini Düşürdü

0
128
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kart düzenleyicisi Mastercard, ABD bankalarının kripto para birimleri için kredi kartı işlemlerini yasaklama kararına tepki gösterdi .

Şirketin gelir sonuçlarına göre, sınır ötesi büyüme, geçen çeyrekte% 19’luk bir artışla geçtiğimiz ay% 19’luk bir artışla kanıtlandığı gibi düşüş gösterdi.

Mastercard’ın CFO Martina Hund-Mejean’a göre şirketin kazançları konusunda Mastercard’ın sınır ötesi hacimdeki 2 puanlık düşüşü, “kripto cüzdan finansmanında son duraklama” nın bir yansıması oldu.

Mastercard’ın ilk çeyrekte bir performans sergilemesine rağmen, Susquehanna’nın kıdemli analisti James Eric Friedman’ın dediği gibi, analistlerin “ateşe güve gibi” kripto-paralı sonuçlarına çekildiğini söyledi.

Hund-Mejean “Sorun bankaların bir kısmının özellikle de ABD’de, bu özel finansman aracı için kartların kullanılmasına izin vermeyeceklerine karar vermiş olmasıdır. Bu yüzden bu olayla ilgili hacmin göreceli olarak önemli ölçüde azaldığını gördük ”dedi.

Mastercard, güçlü tüketici harcaması nedeniyle beklenenden daha iyi karlarla kanıtlandığı gibi, tüm silindirlerde çalışsa da, sınır ötesi hacimler, geçen yılın güçlü euro’su nedeniyle 2018’in geri kalanı için “daha ​​zorlu karşılaştırmalar” ile karşı karşıya gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here