Kripto Piyasasında Market Hacmi Daralırken Bitcoin Fiyatı 7,300 Dolara Düştü

0
132
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin fiyatı 7,300 doların altına düştü.

Kripto para piyasası değerlemesi 25 milyar doların üzerinde bir düşüş göstermesiyle son 24 saatte market hacmi 350 milyar dolardan 325 milyar dolara düştü.

Son 72 saat içinde, kripto-para piyasasının değerlemesi, 390 milyar dolardan 333 milyar dolara düşerek 57 milyar dolarlık kayıp yaşandı.

Haftalık düşüş gösteren kripto-para piyasası 327 milyar dolara geriledi. Bugün, kripto para piyasası yaşanan düşüşle geçen ayın altına düştü,

Pazarın Düşmesinin Nedenleri?

Her zaman olduğu gibi, piyasaya çok çeşitli faktörlerin etkisi var.

Mt. Gox satış-off

Vadeli işlem piyasasında büyük ölçekli yatırımcılar tarafından olası manipülasyon

Bitfinex vergi politikası

Güney Kore’de Bithumb ve UPbit skandalı

Kurumsal yatırımcıların toplumun beklentilerini karşılamada başarısızlığı

Çeşitli bölgelerde düzenleyici belirsizlik

Ancak, 2017’nin sonlarında bitcoin vadeli işlem pazarının piyasaya sürülmesi ve kripto-para piyasasının manipülasyonunun, piyasanın son derece dalgalı hale gelmesine ve düzenli olarak büyük düzeltmeler yaşanmasına neden olması muhtemeldir.

Mt. tarafından bitcoin büyük satış-off. Gox mütevelli ve Güney Kore ve ABD öncülüğündeki yatırımcıların kripto-para piyasasında kısa vadede güvenlerini kaybetmeleri yönünde bir dizi olumsuz olay yaşandı.

Daha önce Bloomberg, ABD hükümetinin ve Adalet Bakanlığı’nın yasadışı ticaret ve bitcoin fiyat manipülasyonu hakkında bir soruşturma başlattığını da bildirmişti.

Kripto-para piyasasında anormal volatilite nedeniyle, ABD hükümetinin balinaları ve büyük ölçekli yatırımcıları, hem yukarı hem de aşağı yönde daha büyük hareketlere sürüklemek için piyasayı manipüle etmekten şüphelenmesi muhtemeldir.

Bitcoin nereye gidiyor? 8000 dolarlık direnç seviyesinin ihlalinin, bitcoin fiyatının 7,000 $’ ın altına düşebilir. Bitcoin’in güçlü düşüş eğilimine dayanarak, dominant kripto parasının 7.000 $ ‘ın altına düşmesi ve ribaund öncesinde 6.900 $’ a ulaşması ihtimali var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here