Kripto Paranın Sonraki Adımı Nasdaq

0
131
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Nasdaq CEO’su Adena Friedman, kripto-para biriminin yükselişe geçtiğini belirterek “madeni para hala dışarıda” sözleriyle jetonun sonraki adımının Nasdaq olduğuna dikkat çekti.

CNN podcast Boss Files’ın son bölümünde konuşan Friedman, kripto paranın “para birimi uzağında bir sonraki adım” gibi hissettiğini, çünkü “küresel ödeme mekanizması” nın sınır ötesi dijital ekonomi için doğal bir uygunluk olduğunu söyledi.

Friedman, “Nasıl gelişir ve hangi kripto paranın nihayetinde benimsenen şey olabilir ya da olmayabilir, sanırım gerçekten jüri hala bunun üzerinde. Ancak, bugün sahip olduğumuzdan daha verimli bir küresel ödeme mekanizması fikrinin, ülkeler arasında para transferine izin verdiğini ve kesinlikle internet ekonomisini desteklediğini düşünüyorum ” dedi.

CCN’nin bildirdiğine göre , Friedman geçmişte Nasdaq’ın uzun vadeli bir yatırım olarak işlev görmek üzere tasarlanan bir bitcoin vadeli ürünü piyasaya sürdüğünü keşfettiğini ve pazar olgunlaştıktan sonra gelecekte bir kripto-para birimi değişimi açmaya açık olduğunu belirtti.

Friedman blok zincirleme teknolojisi vaadinde bulundu ve “sistemden çok fazla risk aldığını ve dolayısıyla bankaların sermaye açısından yoğun olmaları gerekmediğini” açıkladı.

Bununla birlikte, blockchain teknolojisinin finansal sistemi bir gecede dönüştürmesini beklemiyor. Öncelikle, daha az düzenleme veya yüksek düzeyde verimsizlik ile karakterize edilen piyasalarda, aşamalı olarak gerçekleşeceğini tahmin ettiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here