Kripto Paralar Neden Balon Değil

2
115
altcoinler

Kripto Paralar Neden Balon Değil

Bir Forbes yazarı olan ve tecrübeli bir tüccar olan Naeem Aslam, yatırımcının bitcoine nazar açısını, çökmesi beklenen kocaman bir balon olarak bizlere aktarıyor. Aslam, algının yatırım camiasında çok fazla yüksek volatilite nedeniyle oluştuğu söyleniyor. Yatırımcı bitcoini, NASDAQ endeksinin’de 2002’de başlaması ile 30 ayda % 78 kıymet kaybetmesine neden olacak Teknoloji balonuna benzetiyor.

NASDAQ Da Balon muydu?

Aslam, NASDAQ endeksinin sadece 2002 kazasından kurtulmakla kalmayıp kayıplarını düzeltmesinden bu yana% 26’lık bir yükseliş ile devam ettiğini, bunun da en düşük seviyenin üzerinde % 486 artışa denk geldiğini belirtti.

Aslam, Insanların balon benzetmesi yapmaya can attıklarını belirtirken’de “Her ülkenin aklında kripto koinler var, akıl almaz nakit yatırıldı ve yatırılmaya devam ediliyor” diye sözlerine ekledi.

Bitcoin’i Diğerlerinden Ayıran Ne?

Aslam, bugün bitcoini hedefleyen küresel izleyici, dünyanın en kocaman borsası olan Amerİka Birleşik Devletlerİ borsa’ndan daha büyük, diye belirtti.

Dahası, “bitcoin yeni teknolojik dünyaya mükemmel ahenk sağlıyor. Tüketiciler internette daha çok alışveriş yapıyor. Tüketiciler fiat dövizden bitcoine geşiş saglıyor, bu da kripto koinlere olan talebi artırıyor.”

“Bu Sayede banka komisyonu’da minimum seviyeye iniyor, kullancının parası eline kalıyor”

Peki Bitcoin’in Volatilitesi?

Aslam, bitcoin’in volatilitesini görmezden gelmiyor. Spekülatörler her vakit samimi içe girip çıkıyor ve bu da nakit biriminde oynaklığa neden oluyor. Ancak bitcoin’in nihayet fiyatlandırma eylemi, fiyatlandırma faaliyetinin kocaman oranda Japonya ve Kore kaynaklı kapital girişlerinden kaynaklandığını gösteriyor.

Aslam, Volatilite sorununu ele meydan öbür gelişmelere işaret ediyor.

Mayıs Ayındaki New York Anlaşması, bitcoinden siyasi yönetime hitap etmeyi kararlaştırdı. Avustralya, daha çok şeffaflık sağlayacak ve Avustralya Finansal İstihbarat İdaresi Başkanlığına daha çok yetki tahsis edecek şifreleme borsası düzenlemeyi de planlıyor.

Zamanla, Bitcoin için döviz ticareti oluşturan daha çok mahsul olacak ve kocaman talep görmesi muhtemel olan bu ürünler bitcoin fiyatının istikrara kavuşmasına muavin olacak.

Amerikalı Nörolog, 1990’lı yıllardan itibaren yatırım hakkında yazmaya başladı. En popüler kitaplarından bazıları; The Intelligent Asset Allocator, The Four Pillars of Investing: Lessons for Building a Winning Portfolio ve Rational Expectations: Asset Allocation for Investing Adulst…

Bernstein, Bitcoin’in ve dijital nakit birimlerinin balon nitelikleri taşımasa da şüpheli izler bulundurduklarını söyledi.

CNBC’ye Konuşan Bernstein, Bitcoin’in sebep balon özellikleriyle örtüşmediğini şu 3 madde ile açıkladı:

-Sosyal toplantıların anne konusu haline gelmedi.

-İnsanlar Bitcoin için işini bırakmıyor.

-Dijital Nakit birimlerine şüpheyle bakanlar hiddet ile karşılanmıyorlar.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

2 YORUMLAR

  1. Bitcoini diğerlerinden ayıran bir çok sebep var bence, ben ilk başlardada bu işe güvenerek girmiştim halende güveniyorum, çünkü teknolojiye bir çok şey uyum sağlamak zorunda artık herkes sanal para birimlerine alışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here