Kripto paralar neden kötüleniyor? Neden Karalama Kampanyalarına Maruz Kalıyor?

4
110
kripto-paralarin-piyasa-hacmi-artti-1518679275
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto paralar neredeyse 10  yıldır hayatımızda, ancak kısa süre öncesine kadar popüler değil ve çok kişi tarafından bilinmiyordu.Kripto paralar neden kötüleniyor? Kripto paralar ile milyoner olan insanların ortaya çıkması ve ciddi bir yatırım kapısı haline gelmesi ile beraber kripto para haberleri çok daha fazla yazılmaya başlandı. Haliyle de daha çok insan kripto paralardan haberdar oldu.

Ancak birde son dönemde kripto paraları sürekli olarak kötüleyen haberler ortaya çıkıyor. Aslında haberden ziyade tam anlamı ile bir karalama kampanyası var. Bazı Devlet adamları ve önemli kuruluşların yetkilileri kripto paraları, dolandırıcıların bira aracı olduğu ve gereksiz bir kötüleme politikası var. Bir çok olumsuz yorum kripto paraların bir süre sonra buhar olacağı yönünde. Aslında Bitcoin ve Blockhain teknolojisi internette yeni bir çağın başlamasına neden olabilir.

Kripto paralar neden kötüleniyor?

İnsanlar bütün tarih boyunca yeniliklerden korkmuştur. Yeniliklerin hayata adapte olması ve insanların onu kabul etmesi biraz zaman gerektiren bir durum o yüzden, kripto paralar içinde bu durum geçerli.

Bu durum ile ilgili başka bir neden ise bankaların kontrolü ele alamaması, kripto paralar herhangi bir kuruluşa ya da ülkeye bağlı olmadığı için bankalara bu durumda gerek kalmıyor. Haliyle bankalar da milyonlarca yatırımcının olduğu bir alandan gelir elde edemiyor. Bankalar yeni oluşan bu sistemde kendilerine yer  açabilmek için uzun süredir uğraş veriyorlar. Çünkü bankalara yer açılmazsa paranın bir kısmı başkalarına gidecek ve bankalar buradaki paylarını alamayacaklar.

Kripto para ile ilgili spekülasyonlar bitecek gibi değil, gelecek dönemlerde de benzer sorunları görebiliriz. Ancak kripto para yatırımcıları bankaların bu işlerin içerisine girmesine sıcak bakmıyor. 20 yıl sonra kripto para devriminin gerçekleştiğini görebiliriz.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here