Kripto Para Yatırımcısı Bitcoin’de 60 Milyon Dolar Kaybetti

18
207
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kısa  süre önce tam zamanlı bir kripto para yatırımcısına geçen 32 yaşındaki bir BT uzmanı olan James Howells, New York Post’a yaptığı açıklamada, 2009’da bitcoin’de 60 milyon dolardan fazla para kaybettiğini ve bunu geri alamadığını söyledi.

7.500 BTC

2009 yılında, BTC’nin ilk fiyatının 1 doların altında olduğu BTC’nin ilk yılı ve bitcoin’in karma gücünün, kripto para birimini kestirmemesi nedeniyle aşırı derecede düşük olması nedeniyle Howells, temel GPU madenciliği kullanarak haftada 7,500’den fazla bitcoin aldı.

2013 yılında BTC’nin fiyatı 100 $ seviyesini aştığında, Howells, 2009’da kullandığı ana sürücüyü, özel anahtarlarını sakladığı 7.500 BTC’ye kaydetmeye başladı. Daha sonra boş başparmak sürücüsünü kullanmak yerine, yanlışlıkla kendi özel tuşları ile başparmak sürücüsünü kullandığını hatırladı.

James Howells açıklamasında, “2009’da bir hafta boyunca 7,500’den fazla madeni para kazandım; O zaman altı kişiydik, altın acele etmenin ilk günlerine benziyordu. Dört yıl sonra, bir masa çekmecesinde iki sabit disk vardı. Biri boştu, diğeri ise bitcoin özel anahtarlarımı içeriyordu. Howells, boş sürücüyü atmak istedim – ve kazayla bitcoin bilgisini kazara attım ”dedi.

Howells, “Bitcoin benzersiz bir dijital varlıktır çünkü kullanıcılarını kendi fonları üzerinde sorumluluk almaya zorlar ve merkezi kurumların veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcıların kullanıcı fonlarına erişim kazanma olasılığını ortadan kaldırır. BTC’nin bu yönünün bir dezavantajı, bir kullanıcının özel anahtarları bir cüzdanına kaybettiği zaman, fonları geri almak imkansızdır, ancak büyük miktar olabilir” dedi

Milyonlarca doları attığını fark ettikten sonra Howells fiziksel olarak hastalandığını söyleyen Howells şöyle demişti:

“Fiyatı baktım, hesaplama yaptım. . . ve düşünce, ‘S – – t. [Benim yatırımım yaklaşık 2 milyon $ ‘lık ya da 3 milyon $ değerinde. “Birkaç ay sonra 9.9 milyon dolardı. Sinirlendim, sinirlendim, hastayim. Depolama sahasındaki insanlarla konuştum ve onlara 10 milyon dolarlık bir sabit disk attığımı söyledim. Bana aptalca baktılar. ”

18 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here