Kripto Para Sektörüne Yeni Giren Kişilerin Bilmesi Gerekenler

1
125
Kripto Para Sektörüne Yeni Giren Kişilerin Bilmesi Gerekenler
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto paraların hayatımıza girişi yaklaşık olarak 8 – 9 yıl öncesine dayanmaktadır. Aslında bir süre sessiz sedasız ilerleme gösterseler de özellikle son zamanlarda oluşan durdurulamaz yükselişiyle geniş bir kitlenin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kripto Para Sektörüne Yeni Giren biriyseniz ve sektörde yatırım yapacaksanız sizlere bilmeniz gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Kriptoloji Nedir?

Kriptoloji şifre bilimi olarak geçmektedir. Verilerin belli bir sisteme göre şifrelenmesine dayanan bir sistemdir. Şifrelenen veriler güvenli bir ortamla alıcıya gönderilir ve şifreleme sisteminin çözülmesi işlemiyle veriler ortaya çıkar.

Kripto Para Nedir?

Kripto paralar güvenlik sistemi olarak kriptoloji sistemini kullanmaktadır. Sanal ve dijital ortamda yer alan para birimleridir. Şifrelenme işlemleri ise matematik temelli olarak yapılmıştır. Aslında banka hesaplarınızla sanal ortamlarda yaptığınız bütün işlemlerde bu sistem kullanılıyordu. Diğer para birimlerine göre ilgi görmesinin ana sebebi ise; organik bir yapıya sahip olmasıdır.

Kripto Paralar İlk Nasıl Ortaya Çıktı?

İlk kripto para Bitcoin’dir. Bitcoin’in kurucusu olarak ise bütün kaynaklar bize Satoshi Nakamoto ismini gösteriyor. Fakat bu isme sahip olan kişilerin veya firmaların kim olduğu bilinmiyor. Bunun bir takma isim olduğu düşünülüyor.

Kripto Para Üretimi Nasıl Yapılıyor?

Kripto paralar herhangi bir merkezi üretime veya hükümete bağlı değildir. Paraların üretim aşamaları da aynı varlıklarında olduğu gibi kullanıcı temelli bir modele sahiptir. Her kripto para biriminin belirli bir üretim sınırı bulunuyor. Kripto paraların üretim aşamasında ise madencilik sistemi kullanılmaktadır.

Kripto Paralar Güvenilir Mi?

Kripto paraların herhangi bir merkezi otoriteyle ilgisi olmadığı için güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Karşı karşıya oldukları risklerin en büyüğü ise; bilgisayarlarınızda yer alan kripto paralarınız eğer sanal sunuculara aktarılmadıysa saldırı alabilmesi veya bilgisayarınızın çökmesi durumdur.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here