Kripto Para Piyasası Hala Stabil Ama Işık Var

0
113
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Market Hacmi düşük Ama Boğa Beklentisi Yüksek

Kripto Para piyasası, son 3 günlük zaman diliminde bir miktar yükseliş göstersede yeterli seviyeye çıkamadığı için stabil gitmeye devam ediyor. Bitcoin cephesinden bakıldığında aşağıdaki tablodada gördüğünüz üzere 3 kırmızı mum ile başlayan düşüş ilerleyen günlerde satın alınarak telafi edilmiş görnüyor.  Ayrıca OmiseGo ve DigixDAO gibi vadeli işlemler piyasası çok ciddi oranlarda artışlar gördü. Ancak tüm bunlar bir küçük boğa sezonunu veya yukarı doğru bir ivmeleyip ivmeleyemeyeceği net değil.  Bizim için sadece umut olmakta. 

Market Hacmi Hala Oldukça Düşük !

Dün yayınlamış olduğumuz yazımızda bitcoinin güncel  durumunu ele almıştık. Bitcoin analizine baktığımızda BTC’nin 7,200 $ ‘dan 7,700 $‘ a hızlı bir şekilde geri dönmesi durumunda 6.000 $ ‘lık bölgeye bir düşüşün önlenebileceği en azından kısa vadeli bir geri çekilmenin yaşanmasının önüne geçilebileceğini görüyoruz. Son 24 saate baktığımızda BTC, 7,700 $ ‘a başarılı bir şekilde geldiğini ve burada kalmaya niyetli olduğunu görüyoruz. 

Kripto para borsalarında bir kaç günlük satın alma durumunda ortaya çıkan mumların ardışık olarak görülmesi durumunda kısa vadeli boğa toparlanması ihtimalini yükselten bir etken olarak değerlendirilmektedir. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve hareketli ortalama yakınsama / uzaklaşma (MACD), BTC piyasası için güçlü koşulları gösterirken, önümüzdeki günlerde BTC’nin 8,000 $ ‘a sıçraması olasılığını ortaya çıkarıyor.

Ancak, BTC ve Kripto Para piyasasının geri kalanı ile ilgili en büyük şuan için günlük işlem hacminin çok düşük olmasıdır. Bu işlem hacmi düşüşü bir sıçramayı engelleyen en büyük faktör gibi duruyor. Şu an itibariyle, günlük ticaret hacmi BTC’nin günlük işlem hacminin sadece yüzde 30’u olan 5 milyar doların biraz altında kalıyor. Bir diğer kripto para birimi olan ve değeri Abd Dolarına eşit olarak korunan Tether (USDT), BTC’nin hemen arkasında pazarda işlem hacmine sahip 2.coin olarak karşımızda duruyor. Bu kripto para ticareti yapanların hala temkinli olarak parasını korumayı hedeflediğini gösteriyor.  

Fakat tüm bunların dışında Bitcoinin 7,300 $ seviyesinden güçlü bir şekilde  7,700 $’ seviyesine çıkışı BTC’nin önümüzdeki günlerde bir atak yaparak 8.000 $ ‘lık bir bölgeye yeniden girmesi olasılığını ortaya çıkartıyor. 8000 Dolar seviyesinin kuşkusuz en büyük önemi hemen üstünde bulunan ve büyük bir önem arz eden 8,500 $’ lık destek seviyesini test etmesi olasılığıdır.  Piyasa şuan itibariyle hala Ayıların kontrolünde kalırken, BTC’nin fiyatlarındaki son eğilim, yatırımcıların çoğunluğunun çeşitli dijital varlıkları cari fiyatlarla satmak konusunda isteksiz olduğunu göstermektedir.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here