Kripto Para Piyasası Bir Darbe Daha Yedi 13 Milyar$ Buhar Oldu

0
96
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto Para Piyasası Hergeçen Gün Daha Fazla Eriyor!

Hafta içerisinde küçük bir miktar artış ile umutlar tazelenip 6800$ direncinin kırılmasını beklerken bugün yani 23 Haziran’da, kripto para piyasasında Büyük coinler olarak tabir edebileceğimiz Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve EOS gibi Digital Paralardan 13 Milyar $ dolar çekildi. Çekilen Bu tutar herhangi bir başka coine gitmediği için piyasayı haliyle ciddi manada etkiledi.  Eos bu paralar içerisinde en çok kaybı yaşayan coin oldu. Haftalık bazda %35leri bulan değer kaybına birde bugünkü % 11’den fazla düşüş eklendi. Bitcoin, Ethereum ve Ripple, % 5beş oranında bir kayıp kaydetti ama ufakta olsa bir toparlanma gösterdi.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in Kurtarılması gerekli ama Bunun için Güçlü Bir Piyasa Şart 
Kripto Para piyasasını takip eden herkes son 2 aylık süreçte piyasadaki iyimser hava ve gelen olumlu gelişmelerin haberiyle ciddi bir yükseliş beklemekteydi.

Büyük ölçekli hedge fonlarıyla işbirliği içinde, dünyanın en büyük kripto para birimi değişimi, platformu ve aracılık şirketi olan Coinbase, kurumsal yatırımcılara yönelik bir kurumsal Kripto Para paketi ve güvenli bir platform oluşturmaya başladı. Bu haber ile birlikte en çok dikkat eçeken Ethereum’un yaratıcısı Charles Hoskinson’ın uzun vadeli düşüncesini ifade etmesi ile insanların gerçekten ümidi tazelendi.

Piyasadaki tüm bu umut vadeden gelişmelere rağmen market hacmi zayıf seyretmeye devam etmiş ve tedirginliğin tam olarak atlatılamamasına neden olmuştu. Buna rağmen kripto para piyasası hız kazanmaya ve istikrarı sürdürmeye çalışmıştır.

Nick Szabo yaptığı açıklamada Bitcoininin fiyatının sabitleşene kadar azalmaya devam edeceğini ve Bitcoindeki belirsizliğin tamamen ortadan kaldırıması gerektiğini belirtmişti.

2018 Yılının başından itibaren Bitcoinde sürekli olarak bir düşüş trendi yaşanmaktaydı. Bir ara bu trend kırılır gibi olduysada önemli destek seviyelerinde tutunamadığı için yönü aşağı göstermeye devam etti. Bitcoinde iki önemli destek seviyesi olan  10.000 $ ve 12.000 $ seviyelerinde toparladığı zamanlarda ise Ayılar piyasayı devraldı ve aşağı yönde büyük baskı yarattı .

Tüm bu gelişmeler ışığında bakıldığında 2018 yılı sonuna kadar BTC’nin (2014-esqe düzeltmesi göz önünde bulundurulduğunda)  BTC’nin önümüzdeki süreçte ilk olarak 6000$ altına düşeceği bunun sonrasında ise düşüşün süreceği ve bunun 5.000 $’ ın altına kadar devam edebileceği öngörülmektedir.

Küçük Kripto Paralar ve Tokenlere yatırım yapanlar Çok Acı Çekecek. 

Eğer BTC 5.000 $ ‘ın altına düşerse, tokenların aşağı yönde yoğunlaşan hareketler yaşanması muhtemeldir. Zaten her düşüşte ciddi bir kayıpla devam eden altcoinlerin 5000 dolar seviyesine yaklaşılması halinde bile tüm çok yüksek tutarlarda değer kaybedeceğini unutmamak gerekiyor.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here