Kripto Para Piyasası 20 Milyar Dolar Artarken Bitcoin Fiyatı 7,100 Dolar Kadar Kaldı

1
103
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

6,500 dolardan 7,500 dolara ulaşan bitcoin tekrardan son iki gün içinde çöküş yaşadı. Son 24 saat içinde, bitcoin fiyatı bir kez daha $ 6,500 seviyesinden geri dönüş yaparak 7,100 $ ‘a yükseldi.

Kısa vadeli toparlanma için 7,700 ABD Doları ile 7,800 ABD Doları arasında değişen seviyeler halen bitcoin için önemli bir seviye olarak kalmaya devam ediyor. Bu durum pazardaki en baskın kripto para biriminin 8,000 $ ‘lık bölgeye doğru bir hamle yapmasına izin verebilir. Daha önce, bitcoin fiyatı 7.500 $ ‘a yükseldiğinde, tüccarlar 7,800 $’ lık destek seviyesini kırmayı bekliyorlardı.  Beklenti 8000 dolar seviyesinde devam ediyor.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, 7800 doları gözlemlemek için önemli bir seviye olacak ve Bitcoin fiyat bu noktadan öteye geçmez ise kripto para, kısa vadeli toparlanma başlatır ve Nisan ayının büyük kazanımlarla bitmesi mümkündür.

Şu anda, genel olarak kripto para piyasası, hem büyük hem de küçük kripto para birimlerinde, yönetim kurulu genelinde hacimlerden yoksundur. Son yüzde 70’lik işlem sırasında, spekülatörlerin büyük çoğunluğu piyasayı terk etti ve büyük kripto paranın likiditesini artırmak için yeni sermaye veya para piyasaya girmek zorunda kaldı.

İşlem hacminin artacağı ve kullanıcı faaliyeti arttıkça, bitcoin fiyatının da artacağı tahmin edilmektedir. Şu anda, piyasa işlem hacminde bir artış görüyor ve Rockefeller ailesi, Rothschild ailesi ve George Soros gibi büyük ölçekli kurumsal yatırımcıların girişi, likiditede önemli bir artışa yol açarsa, kripto para piyasası nisan ayında güçlü bir şekilde geri dönebilir .

Bu hafta, 8 milyar dolarlık yatırımcı George Soros’un, Rockefeller ailesinin ve girişim sermayesi şirketi Venrock’un, hem uzun vadeli getiriler hem de kripto para birimleri ve blok zincir yatırımları için yatırım yaptıkları ortaya çıktı. Venture ve Rockefeller’in temsil ettiği Venrock’da genel bir ortak olan David Pakman şunları söyledi: “Yatırım yapan ve aslında bir dizi farklı kripto ekonomisine ve kripto jetonu tabanlı projelere yardım eden bu ekiple ortaklık kurmak istedik. Piyasada çok sayıda kripto tüccar var. Çok fazla kripto para karşılığı hedge fon var. Bize göre, biraz daha risk sermayesi gibi görünüyor ”

Geçtiğimiz ay boyunca, yatırımcılar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Güney Kore gibi diğer hükümetler tarafından katı politikaların uygulanmasından dolayı Ethereum ve belirteç ekosistemine karşı şüpheci kaldı. Ancak Japonya, ICO’ları yasallaştırmaya başladıkça, Güney Kore, bir kez daha yerli ICO’lara izin vermek için bir süreç başlattı ve Coinbase’in SEC’e, ICO’lar ve Ethereum’a olan talebin kayıtlı ICO ticaret platformları olarak faaliyet gösteren büyük borsalar da yeniden işlem yapmaya başladı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here