Kripto Para Piyasaları 80 Trilyon Dolara Çıkabilir

0
47
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Kripto Para Hacmi 15 Yıl içinde 80 Trilyon Dolar Seviyesine Yükselebilir 

Bitcoin yatırımcılarından olan Tim Draper yapmış olduğu açıklamada Kripto Para piyasasına dair çok umutlu olduğunu ve önümüzdeki yıllar içerisinde %400 seviyesinde artış kaydedebileceğini belirtti. Tim DRAPER iyi bir boğa yatırımcısı olarak biliniyor.

Kripto piyasasınının bugünkü durumunu İnternetin ilk zamanlarına benzeten Draper, Bitcoin ve Altcoinlerin fiyatlarının yükselmesi için düşmesi gerektiğinin unutulmaması konusunda uyardı. Milyar Dolar seviyesinde işlemler yapan bir yatırımcının bu sözlerinin kulak ardı edilmemesi gerektiğini bizde hatırlatarak konuşmanın devamını sizinle paylaşıyoruz.

Drapperin Kripto Para ile İlgili Açıklaması 

“İnternetin gelişmeside aynı şekilde başladı. Büyük dalgalar halinde geldi ve sonrasında çökmeler başladı. Sonra bir dalga daha geldi ve daha yoğunlaştı. Daha büyük dalgalar birbirini takip etmeye başladı ama çok daha büyüktü ve aynı şeyin burada devam edeceğini düşünüyorum ”

Yüksek cehalet düzeyleri

Drapere göre; Geçtiğimiz yıl ulaşılan rekor seviyelere ulaşmasından bu yana, bitcoin ve diğer kripto paranın fiyatlarının ciddi şekilde düşmesinin sebebi dünya çapında çeşitli milyar dolarlık endüstriler bu piyasaya girmeye çalışıyor. Bununla birlikte, internetin yol açtığı aksaklıklar ile blockchain teknolojisi ve kripto paraların  getirmesi beklenen şeyler arasında büyük bir farklılık olacak.

“İnternet, Değeri 10-100 milyar dolar olan Endüstri Piyasalarının yok olmaya başlaması ile güçlendi. Kripto Paralar ise değeri Trilyon Dolar ile ölçülen Finans, Sağlık, Sigorta, Bankacılık ve enson hükümetlerin gtimesi ile güç kazanacak.

Bitcoinde Uzun Süreli Boğa Dönemi  

Draper bu açıklaması ile Kripto Paraların ve Blockhain teknolojisinin internete göre daha devrimci olmasından kaynaklanmadığını ama dönüşümün büyük olacağının bilinmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyor.  Endüstri Devrimi, Rönesans ve Demir Çağından daha büyük bir dönüşüm yaratacak olan Kripto Paralar Ülke paralarının silinmesi ile son bulacağını belirtiyor.  Yani dolar, tl, euro gibi paralar geçerliliğini yitirecek. Sadece Kripto paralar kullanımda olacak.

Tabi bu söylem kulağa hoş gelsede bunun zaman alacağınıda unutmamak gerekiyor. Draper’ın bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ilgili daha öncede çok çarpıcı açıklamaları olmuştu. Bitcoin fiyatının 2022 Yılına kadar 250Bin Dolar seviyesine çıkacağını açıklamıştı. 2015 Yıl sonu itibari ile Kripto paraların Amiral Gemisi Bitcoinin fiyatının 10.000 dolara dayanacağınıda tahmin etmişti.

Drapper sadece sözde kalan yorumlarda bulunmayıp geleceğe ciddi yatırımlar yapan biri olduğunu belirtelim. Daha önce ABD tarafından el konulan 30.000 Bitcoin için 18 Milyon Dolar ödeyerek satın alan Draper sadece bu alıştan yaklaşık olarak 170 Milyon dolar kar etti.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here