Kripto Para Hukuku ve Uygulamalar

1
119
Kripto Para Hukuku ve Uygulamalar
[Toplam:1    Ortalama:1/5]

Kripto paraların yaygınlaşmasında ki en büyük engel tamamen sanal ortamda bulundurulması ve Kripto Para Hukuku hacker saldırılarına  sigorta yapabilecek bir firmanın bulunmamasıdır. Bugüne kadar pek çok Kripto para borsası hacker saldırılarına maruz kalmış ve bazıları ciddi zararlar görmüştür.  Yaşanan bu olaylardan dolayı Kripto para yatırımcıları çok daha temkinli davranmaya karar vermiş. Yatırımlarını daha dikkatli bir şekilde yapmaya başlamıştı.  Ancak bu saldırıların önüne geçmek ya da Kripto paraları sigortalı bir hale getirmek şu an için mümkün değil.

Sürekli olarak yeni Kripto paralar üretilse de şu an için en çok yatırımın yapıldığı Bitcoin giderek daha da değer kazanacak. Diğer pek çok kripto paranın bir süre sonra yok olup gideceği konuşuluyor. Tüm dünya genelinde Kripto paralara karşı hükümetler vergilendirme sistemi koyarak Kripto para yatırımı yapan kişilerden gelir vergisi kesmeye başladı. Bu da Kripto paraların geleceği hakkında çok ciddi bir soru işareti olarak dikkat çekiyor.  Aslında en önemli sorun bu değil Kripto paraların geleceği ile en büyük sorun yaşanan sanal saldırılara karşı kalıcı bir çözüm bulunamaması ve Kripto para borsaları yaşanan bu saldırılardan dolayı ciddi bir şekilde zarara uğramasıdır.

ÇİN’DEN TARİHİ KARAR

Bütün dünya genelinde Kripto paraların güvenliği konusunda ortak bir karar alınmadığı için ve daha doğrusu bu kararın alınmasının son derece zorlu bir işlem olduğu için Kripto paraların geleceği bu önemli konulara bağlıdır. Çin Kripto para konusunda önemli bir adım atmış.  Sanal ortamda oluşturulan suçların cezalandırılması ile ilgili aldığı kararlar ile tüm dünya genelinde bir ilke imza atmıştı.

Bütün dünyada Kripto paralar ve sanal ortamda işlenen suçlar ile ilgili alternatif çözüm yolları aranmakta ve bu çözüm yolları belki de Kripto paraların geleceği için oldukça önemli bir rol oynayabilir.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here