Kripto para birimleri için sırada ne var

2
138
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Birçoğunuzun fiyat konusunda endişe duyduğunu biliyorum ve genel piyasa değerlemesindeki son düşüş.

Şahsen, bu fiyat ve hacim düşüşün sadece geçici olduğuna inanıyorum gibi beni endişelendirmiyor. Daha önce de belirttiğim gibi, piyasa, temel teknoloji olarak – ekonomik teşvikler ve uygulamalı oyun teorisi içeren dağıtılmış defterler – 10 yıldan kısa bir süre önce oluşturulduğundan, olgunluğa yakın bir yerde bulunmuyor.

Satoshi’nin orijinal vizyonundan bahsediyorum.

Bu yazı kişisel görüş ve görüşlerimi temsil ettiği için mali tavsiye olarak ele alınmamalıdır. Kripto para birimine yatırım yaptım, bu yüzden kaybettim gibi şikayetçi olmayın.

Kaybedemeyeceğiniz şeylere yatırım yapmayın ve yatırım yapmadan önce bir proje hakkında her zaman mümkün olduğunca okuyun. Her zaman kendi paranızdan sorumlusunuz.

Bugün itibariyle, coinmarketcap’ta 1594 adet kripto para bulunmaktadır ve toplam piyasa değeri 274.954.590.832 $ ‘a ulaşmaktadır. Ocak’taki zirvede, değer 800 milyar dolara yakındı, yani toplam değerlemenin %75’ine yakın bir değer kaybetti.

Bir diğer ilginç nokta ise, bu zirve sırasında bitcoinin, hakimiyetinin çoğu % 84’lük bir hakimiyetden sadece % 36’ya kaydı. Şu anda bitcoin pazarının hakimiyeti % 45 seviyesinde olduğu için ivme kazanıyor.

Bu verilerden alabildiğim tek sonuç, insanların zirvede çok fazla konuşup yatırım yapmasıdır. Akıllı para (balinalar ve kurumsal yatırımcılar), varlıkların aşırı değerlenmesi nedeniyle, kripto-para birimini fiat’a dönüştürmeye başladı.

İnsanların ihtiyacı olan tek şey biraz sabır. Piyasa büyümeyi tekrar kazanacak mı? Bilgiyi analiz etmenin bir yolu, son piyasa geçmişine bakarak, genel piyasa değeri evrimi veya insanların bitcoin’deki ilgisi gibi.

Döngüleri çabucak göreceksiniz ve oldukça bariz bir şey fark edeceksiniz: bir sprinterin bitiş çizgisine ulaşırken attığı kalp gibi, fiyat daha hızlı büyür ve yeni para piyasaya girerken hız kazanır, çünkü haberden başka bir şey yoktur.

2 YORUMLAR

  1. Kripto paralardaki bu hızlı düşüş beni çok endişelendiriyor. Umarım en kısa zamanda eski performanslarını yakalarlar. Hak ettikleri yerlere gelirler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here