Kripto Para Birimleri İçin ABD Borsalarında Büyük Dalgalanma

0
128
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto para birimleri için büyük borsalarda nasıl işlem gördüğüne dair bir fikir edinmiyoruz. Ancak bugün farklı bir gelişme yaşandı, 3 numaralı sayısal para olan Ripple’in, XRP madeni paranın bitcoin ve Ethereum ile birlikte önde gelen ticaret platformlarında yer almasını sağladığı bilgisine ulaştık. uzunlukları öğreniyoruz.

Bloomberg’deki bir rapora göre , sınır ötesi ödemeler nedeniyle en fazla likiditenin olduğu ABD ticaret platformlarında XRP’nin milyonlarca dolar ödediği listeleniyor. Raporda, Ripple’in listesinde CoinBase’in İkizler İkizleri ve İkizler Borsini’ndeki bitcoin borsalarına “mali teşvikler” sunduğu görüldü.

Ripple’in, Q3 2017 listesinden İkizler’e 1 milyon dolar nakit para teklif ettiği bildirildi ve XRP’ye yatırımcıların borsada işlem yapabildiği 100 milyon dolarlık bir kredi önerdi. Raporda, Ripple’in, ABD merkezli borsaya anlaşmadan kar elde etmek için bir fırsat verecek olan, ya para ya da XRP’de geri ödeme alacağını ileri sürüyor.

Piyasa katılımcıları, ABD politika yapıcılarının kripto para birimleri için yapılması planlanan düzenlemeyi açıklaması halinde, XRP’nin menkul kıymetler kampına gireceğinden endişe ediyorlar. Diğer taraftan, önde gelen borsaların XRP’yi destekleyeceği yönündeki spekülasyon ne kadar yüksek olursa, örneğin 2017 ve son aylarda olduğu gibi, dijital koza fiyatı da o kadar artıyor.

Tüccarlar, forumlarda ve sosyal medyada talep ettikleri için XRP’yi istemiyorlar. San Francisco merkezli Ripple’in, kripto para birimi şirketleri ve dünyanın dört bir yanındaki geleneksel bankalar arasındaki uçurumu kapatabilecek tek blok zincirleme girişimi olmasına rağmen Ripple, bu büyük ABD ticaret platformlarında bir liste yapamadı.

Otonom Araştırmalara göre , bir liste için bir ihraççıya 1 milyon $ ‘dan 3 milyon $’ a kadar bir maliyet getirebilir; Bloomberg hikayesinde atıfta bulunulan bir avukat, Ripple’in Coinbase ve Gemini’ye önerdiği şeylerin hukuki olabileceğini söylüyor.

Fakat gri alanın geldiği yerde, XRP’nin bir güvenlik belirteci olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceği, bu durum tıpkı suyun çamur içinde kaldığı gibi bir durum olur. Mesela  regülatörler XRP’nin düzenlenmemiş bir güvenlik olduğuna karar verirse, bazı ICO birimlerini gecikmeli olarak etiketler ve bu durum, hem Ripple hem de onu destekleyen değişimler için sorun oluşturabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here