Kripto Para Birimi Değişimi Projesi ‘Temel’ Fonlamada 133 Milyon Dolar Arttı

0
110
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Baş yönetici Nader Al-Naji eskiden Basecoin olan Basis’in özel bir yerleşimde 133 milyon dolar topladığını açıkladı. NJ merkezli bir proje olan Hoboken, fiyat istikrarını koruyacak kripto-para birimini bugüne kadar aşan ve güvenilir bir ödeme yöntemi olarak kullanımını sınırlayan bir algoritmik merkez bankasıyla istikrarlı bir kripto para birimi yaratmayı planlıyor.

Volatilite ile mücadele ve tur için finansman, Warsh eski bir ABD Federal Rezerv valisi ve diğerleri gibi Bain Capital Ventures, GV, Stanley Druckenmiller, Kevin Warsh, Lightspeed , Vakıf Başkenti, Andreessen Horowitz , Wing VC, NFX, Valor Capital, Zhenfund, INBlockchain, Ceyuan Ventures, Sky9 Capital gibi farklı bir grup destekçiden geliyor.

Eski Princeton sınıf arkadaşları Lawrence Diao ve Josh Chen ile şirketi kurmuş olan Al-Naji, volatilitenin kripto para birimi değişimi ve düzenli harcamalar için kullanmakta zorlandığını söyledi. Örneğin, ayda 1 BTC maaş alırsa, fiyatın değeri düştüğü takdirde yaşanan kaybı ödeyemeyebilir.

Bitcoin, yerel para biriminin hiperenflasyonu kadar etkisiz olduğunu kanıtlamış ve bunu spekülasyon için öncelikle bir araç haline getirdi.

Basis’in hedefi, merkezi olarak kontrol edilen fiat para birimi ile kripto para biriminin faydalarını elde etmek ve merkez bankaları para politikasından volatiliteyi azaltmaktadır. Para arzını genişletiyor ve daraltıyorlar. Kripto para birimleri, aksine, onlara güvenilir bir ödeme şekli yapan volatiliteyi arttıran sabit bir tedarike sahip.

Al-Naji, Basis’in kripto para birimini volatilite olmaksızın getirdiğini söyledi. Yeni oluşturulan Basis, sisteme katılanlara dağıtılacak ve böylece parasal genişlemenin merkezden uzaklaştırılması sağlanacak. El-Naji, hedefine ulaşması halinde, ülkenin gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinin verimliliğinden faydalanacağını söyledi.

Basis, özel yerleşimi aracılığıyla, kripto hedge fonları ve risk sermayesi kapitalistleri gibi finansal kurumların desteklerini, kripto değişimleri, uygulama geliştiricileri, blok zincir cüzdanlarına rağmen kazandı.

Ayrıca, piyasada yüksek volatiliteye maruz kalan fonların bulunmaması nedeniyle, gözetleme piyasasında da göze çarpmaktadır. Ayrıca, kripto para birimi değişiminin, fiyatlandırma fiyatlarına eğilimli olmayan bir kripto para birimine çekileceğini düşünülüyor.

Dengeli bir kripto deposu değeri, volatilite riskine yol açmadan aerodinamik ticareti mümkün kılarken, gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerine daha fazla hesap verebilirlik getirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here