Kripto Oyun ve Eğlence için Evrensel Para Birimi Olmalı mı?

3
138
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

 

Kripto Oyun ve Eğlence için Evrensel Para Birimi Olmalı mı?

Eğlence dünyası, hem teknoloji hem de finans açısından uzun zamandır yenilikçiydi. Yeni medya dağıtım formatlarından, insanların satın alma ve içerik kullanma şeklini değiştirmeye kadar, sektör hiçbir zaman sınırları zorlama konusunda utanmadı. Oyunculuk gibi eğlence hizmetleri, örneğin, bir albümün bir şarkıyı bir seferde satın almasıyla, içeri satın almaların içeriğe artan şekilde sahiplenilmesini sağlayarak, mikro ödeme yöntemlerinin kullanılmasına öncülük etmiş ve kurmuştur.

 

Günümüzde eğlence sektörü, tüm dijital ekosisteme sıçramayı başladı. Yayıncılık, sinema, oyun, müzik, radyo, tüm bu platformlar piyasaya giden birincil rotaları olarak analog ve önceden kaydedilmiş formatları atmıştır. Bunun yerine, tümü içerik sağladıkları ve kitleleriyle etkileşimde bulunmalarında dijital. Artık içerik dijital bir ürünle, işlemler için ödeme şeklimizin de değişmesi biraz sürpriz. Fiziksel paradan, tek bir ülkeye veya kıtaya bağlı kalmak yerine, küresel olarak faaliyet gösterebilen dijital para birimlerine geçiş.

 

Terra Virtua bunun bir örneği. VR oyun ve eğlenceyi yeni bir platformla dönüştürüyor. Kullanıcıların ekonomisinde daha fazla kontrol sağlayan bir tanesi. Bu, geleneksel olarak video oyun platformu devleri tarafından kontrol edilen sosyal olarak yönetilen oyunların önemli bir öğesidir. Terra Virtua, oyunlar, eSporlar, filmler, canlı etkinlikler vb. Boyunca VR içeriğine erişmek için benzersiz bir Netflix tarzı abonelik hizmeti sunar. Böyle bir model, her bir oyun / uygulamanın tam olarak satın alınmasını gerektiren Steam gibi geleneksel çevrimiçi oyun platformlarından farklıdır.

 

Yepyeni bir kripto para birimi, TERRA jetonu (ticker ‘TVT’) platformdaki para birimidir. Tüketicilerin oyunlar, filmler, konserler ve spor etkinlikleri gibi içerikleri satın almalarını sağlar. Ayrıca oyun içi ve platform içi satın alımları da sağlayacaktır. Madalyon, içerik oluşturucuların yarattıkları için nasıl ödeme yaptıklarının temelini oluşturuyor. Blok zinciri, içeriğin nasıl kullanıldığının ve içerik oluşturucuların neleri kazanmış olduğunun oldukça ölçeklenebilir ve güvenilir bir kaydı.

 

Yeni bir dijital ekosistem için bir kripto para birimi

Uygulama içi veya platform içi jeton ekonomisine sahip olmanın birçok nedeni vardır. Küreselleşme yaklaşımın özünde. Kripto para birimleri ve hizmet jetonları, pound, dolar, euro, yen vb. Ile ilgili bölgesel ve bölümlendirilmiş değer yapılarından koparak, küresel değer birimlerinden faydalanır. TVT’nin platform içi değeri, Pekin’de olduğu gibi Londra’da da aynı.

 

İngiltere’de 14,99 £ ve Avrupa’da 12.99 € ‘ya mal olan bir oyun ya da konser yerine, tüm pazarlarda 13 token birimi olabilir. Platform dışındaki bu belirteçlerin değişim değeri, ülkeden ülkeye dalgalanan unsur olabilir.

 

Platform bazında ekonominin bu temelde standartlaştırılması, daha kolay pazarlamayı (aynı fiyatlandırma, bölgeye özgü pazarlama materyalleri ve teklifleri için küresel olarak gereksinimi ortadan kaldırmaktadır), daha doğru gelir tahminlerini (para, platformda zaten yatırılmıştır, bu nedenle en kısa sürede kullanıma hazır hale gelmektedir) bir kart yayınlayıcının yayınladığı günlerde değil, harcanır ve müşteri sadakatine dayanır (kullanıcılar paralarını taahhüt ederek platforma aktif olarak yatırım yaparlar).

 

Daha sonra işlemlerin doğruluğu ve tahakkuk eden gelir var. Terra Virtua’nın kimliği ve oyun veri depolama alanı, blockchain güvenli bir ağa dayanıyor. Oyuncu hesapları ve en önemli oyun verileri (örneğin değerli eşyaların mülkiyeti), şifrelenmiş bir ad / değer deposuyla depolanır ve korunur ve sürekli olarak Terra Virtua blockchain’e sürekli olarak güncellenir. Anlaşmazlıklar ortaya çıkarsa, blok zincirde immutably olarak kaydedilen olayların blok zincirine dayalı zaman damgası kayıtlarına başvurularak çözülebilirler. Blockchain teknolojisinin zaman damgası özelliğini kullanarak Terra Virtua, ortaya çıkan verilerin herhangi bir Terra Virtua katılımcısı tarafından asla kaybedilemeyeceğini veya manipüle edilmeyeceğini garanti eden dolandırıcılıktan uzak bir protokol geliştirebilir.

 

Blockchain, oyun içi öğelerin ticaretine izin verir. Mülkiyet, güvenli bir şekilde izlenir ve TERRA (TVT) değişimi veya ürün değişimi için güvenilir ortama ihtiyaç duymaz. Bu, hem satılan ürünü hem de ilgili ödemeyi TERRA’ya tek bir işlemdeki iki katılımcı arasında akıllı, kendi icra ettiği bir sözleşmeyle yönetir. Bu işlemin her iki tarafça da doğrulanması gerekir, böylece her iki aktarım da gerçekleşir ya da gerçekleşmez. Bu, yalnızca bir ödemenin yapıldığı sahteciliği önler ve ürün karşılığında aktarılmaz veya tersi de geçerlidir.

 

Eğlence ve blockchain

Blockchain kullanarak ademi merkeziyet, mutlak şeffaflık ve tartışmasız defter tutma, içerik oluşturucuların, son tüketiciye dolaylı erişim ile ilgili bazı zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olur

3 YORUMLAR

  1. Şahsen ben çok güzel olacağına inanıyorum. En azından kârâ geçme olasılığımız daha yüksek olur. Ama şu gerçeği unutmayalım kripto paralar artık tamamen hayatımıza giriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here