Kore Kripto Piyasaları, Çin’li Yatırımcıların Eline Geçiyor

1
146
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çin’deki tüm kripto değişimlerini ve ICO’ları kapatılmasıyla Çinli yatırımcılar Kore pazarına, kripto-para birimi alanındaki fırsatlardan yararlanarak Kore’deki yerel kripto-ticaret endüstrisinde hakimiyet sağladı.

Zeniex, OK Coin ve Gate.io gibi Çin’den finanse edilen çok sayıda değişim, Çin hükümetinin belirlediği sert kısıtlamaların ardından Kore pazarına girdi. Çin’in en büyük internet güvenlik şirketi Qihoo 360’dan yatırım alan ve Bishije ve Jinse Chaijing kripto / blockchain medya satış noktalarına bağlanan bir değişim olan Zeniex, şimdi Kore’de kripto para piyasasında işlem yapıyor. Dünyadaki en büyük 18. değişim şirketi olan Gate.io, bu ay Kore’de de faaliyete geçen Çin Borsası’nın yanı sıra OK Coin’in geçen ay pazara girmesine neden oldu.

Kore’de kripto ticareti ve farkındalığı artıyor ve ülke şu anda kripto para birimi takaslarının kurulması konusunda katı düzenlemelere sahip değil, bu da Çinli işadamlarının kripto para piyasasının cazip olduğu ülke arayışına devam ettikleri belirtiliyor.

Çin’in yasağının sıkı bir şekilde uygulandığı günlerde, Güney Kore’nin Ulusal Meclisi ülkenin ICO’lara yönelik yasağının kaldırılmasını ve düzenleyicilerin kripto para birimleriyle finansal varlık olarak sınıflandırma görüşmelerinde yumuşak bir yaklaşım izlediklerini ileri sürdü. Kripto piyasasında Kore etkisi o kadar büyük ki, ülkenin en büyük döviz Upbit’i bu yılın başlarında dolandırıcılık için incelendiğinde, pazar değerde önemli bir düşüş görüldü.

Çin fonlarının akışı arttıkça, uzmanlar yabancı şirketlerin kitlesel göçünü engellemek için düzenlemeler yapılmadıkça Kore’deki dijital döviz piyasasının tamamen Çin borsaları tarafından kontrol edileceğinden endişe ediyorlar.

Yerel kripto-para birimi endüstrisinde bir yetkili, “Çin sanal döviz değişimleri henüz rekabetçi değil, ancak küresel pazardaki önemli oyuncular” dedi ve ekledi “Kore sanal para piyasası sisteme girerse ve Çin borsaları gelecekte gerçek ad hesaplarını alıyorsa, Çin borsaları Kore borsaları için büyük bir tehdit olacaktır.”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here