Japon Tüccarlardan Kripto Paraya Büyük İlgi

2
107
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Japonya’nın Finansal Hizmetler Kurumu verilerine göre, ülkede aktif olan 3.5 milyon kripto tüccar ile kripto para birimi değişimine büyük bir ilgi gösterdi.

17 Japon kripto para birimi değişiminden alınan anket, Japonya’daki en çok işlem gören kripto paraların BTC, ETH, XRP, BCH ve LTC olduğunu gösteriyor. Çoğu kripto tüccarı 20 ila 40 yaşları arasında olup, 30’larında bu grubun% 34’ü var. Bitcoin’de yıllık işlem hacmi, 2014 yılında 22 milyon dolar iken, 2017’de 97 milyar dolar seviyesine yükseldi. Aynı zamanda, Bitcoin’in, vadeli işlemlerde olduğu gibi, gelecek vadeler gibi 2 milyon $ ‘dan 543 milyar $’ a yükselmesi gibi bir dayanak varlık olarak işlem gördü.

Japon ticaretinin ICO yönetmeliğine uygulayıcı bir yaklaşım benimsemesinin sebebinin Çin ve Güney Kore, bu konuyla ilgili daha fazla soruşturma yapılmasını beklemeksizin ICO’ları yasaklamayı seçmesi.  Japonya hükümetinin destek verdiğini açıklamasının ardından araştırma grubu, uygulaması başarılı olan ICO’lara düzenleyici onay verecek düzenleyici kurallar üzerinde çalışıyor.

Kılavuzlar, ICO’ları çevreleyen birçok hükümet yetkilisi için büyük bir sorun olan kara para aklamayı önlemek için yatırımcıların tanımlanmasını içermektedir. Kılavuz ayrıca, sahteciliği ve içeriden öğrenmeyi önlemek için artan siber güvenlik önlemlerini de kapsıyor. Japonya’daki ICO’ları yasallaştırmak, diğer ülkelerin takip etmesi için emsal teşkil edebilir.

Kripto para birimi değişim alanını düzenlemeye ilişkin duyuru, bu yılın başlarında Japon parası Coincheck’in saldırıya uğradığı ve çalınan 550 milyon dolar değerindeki NEM tokenlerinin çalındığı ve kripto-para biriminde bugüne kadarki en büyük soygunu takip etti . Coincheck,  daha sora 34 milyon dolar karşılığında Monex’e satıldı ve bu da Coincheck’in personel kapasitesinin ötesindeki değişim ölçeklemesine bağlandı.

Büyük miktarda paranın el değiştirmesiyle, ICO alanı sahtekarlığa ve sömürüye karşı savunmasızdır.  Birçoğunun bir tür düzenlemeye muhtaç olduğu bir yerde, Japonya’nın çabaları, ICO’yu fintech, blockchain ve geleneksel finans piyasalarına fon sağlayan yatırımcıları koruyacak ve kripto-para birimine izin vermeye devam edecektir.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here