Japon Otomobil Devi Bitcoin ile Ödeme Kabul Ediyor

2
120
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Japon Otomobil Devi Bitcoin ile 1.000.000$a Kadar Ödeme Kabul Etmeye başladı

Japonyada lüks araba satıcışı yapan Bir otomobil mağazası (ismi açılanmayan)Sattığı araçlarda bitcoin üzerinden ödemeleri kabul edeceğini açıkladıktan sonra 1 Milyon dolar seviyesine kadar olan tüm ödemeleri alabileceğini belirtti. Bu işlem aynı zamanda Japonyanın en büyük Kripto para ticaretinide oluşturuyor.  L’Operaio ile yapılan ortaklık sayesinde satıcının bitcoin kabul etmesini sağlayacak teknolojinin oluşturulduğunu açıklayan yetkililer bundan sonra müşterilerin bitFleyr’in mobil cüzdanına sahip olmalarını şart koşuyor. İos ve Android sürümleri bulunan cüzdanı indiren alıcılar buradan Satıcı firmaya direk kripto para transeferini gerçekleşitrebilecekler.

bitFlyer açıklamasında bu işlemin bir kaç saniye sürdüğünü belirtsede bitcoinin transfer süreci biraz zaman alabiliyor. Bitcoin ile yapılan ticaretler aslında Japonyada sıkça karşılaşılan bir durum. Setagaya, Nerima ve Aoyama şehirlerinde bulunan üç mağazası ile Bitcoin ile işleme başlayan gelecekte tüm mağaza ve bayileri ile devam edeceklerini açıkladılar.

Bitcoin’in Yok Olmasına Bu Yollar Sebep OlabilirTokyo merkezli kripto değişimi, geçtiğimiz yıl başarılı bir izinin ardından bitcoin ödemelerini etkinleştirmek için yerli elektronik perakende devi Bic Camera ile ortaklık kuruldu. Bu trend, Japonya’nın en büyük elektronik perakende zincirlerinden biri olan Yamada Denki ile birlikte bitFiner’in ödeme altyapısını kullanarak bitcoin ödemelerini de mümkün kılıyor.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

2 YORUMLAR

  1. Bu olay da gösteriyor ki yıllar sonra tüm ülkeler kripto paraları tanıyacak ..çok büyük bir adım kripto paralar için..Türkiye’de geç kalmadan tanımalı

  2. Bu tür haberleri okudukça bitcoine olan ilgim daha da artıyor.. hatta Mandela’nın altın ellerinin bile bitcoin ile satıldığını dahi duydum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here