Japon Merkez Bankası: Kripto Para Kullanmak Karlı ve Kolaylıktır

0
123
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Japonya Merkez Bankası, Bitcoin gibi kripto para birimleriyle ilgili önemli görüşler ortaya koyan yeni bir deklarasyon yayınladı.

30 Mart’ta, Merkez Bankası tarafından halkı bilgilendirmek amacıyla Japon Finansal Hizmetler Bilgi Bölümü Masashi Kuramoto başkanı, “ Kripto para hakkında düşünelim ” başlıklı bir Q & A deklarasyon yayınladı!

Deklarasyonda kripto para birimleriyle ilgili sık sorulan sorulara (SSS) verilen yanıtların basit bir özetine yer verildi.  Soruların, gerçek dünyadaki kullanımları ile ödemeler ve havaleler, bir varlık olarak karlılığı ve daha fazlası gibi alanlardaki kullanımları ile ilgili olduğu görüldü.

“Anlamadığımız bir şeyi yasaklamak daha iyi değil midir?” sorusuna cevaben; “’daha ucuz havale’ ve ‘sosyal açıdan önemli etkinlikleri desteklemeleri’ “ hedefiyle kripto para birimleri ortaya çıkmıştı. Yetkililer; kripto paraların gelecekte yeterince olgunlaştıklarında, toplumdaki insanların yaşamlarını dramatik bir şekilde kolaylaştıracak yeni bir mekanizma kullanabileceği görüşünde” ifadeleriyle cevap verildi.

Merkez bankası yetkilisi özellikle şunları ekledi:

Bu amaçla, aslında kripto parayı dünyada denemek önemlidir. Varolan kripto paraları kullanmamıza, kullanım durumlarını biriktirmemize ve daha fazla teknik gelişmeyi teşvik etmemize izin vereceğine inanmanın sebepleri bunlar.

Merkez bankası kripto paranın yen veya dolar gibi para birimleriyle karşılaştırılabileceği fikrini reddetti. Merkez bankası, şirket ya da finans gibi ihraççıları kripto parayı görmezden geldiler. Onlara göre kripto para güvenli değildir.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here