Japon Kripto Para Yatırımcılarının Karı 1 Milyon Dolar

8
137
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Güney Kore ve Japonya’daki ana medya organları JoongAng ve Nikkei, Japonya Ulusal Vergi Dairesi’nin (NTA) Japon kripto-para birimi sektöründeki 331 yatırımcının işlemle 1 milyon dolar kar elde ettiğini ve toplamda 331 milyon doları aştığını bildirdi.

Kripto Para Vergilerinin Takibi

NTA, 2017 sonunda, Japonya’da 21.98 milyonun hükümete vergi beyan ettiğini ve bunun 41.4 milyar yen’den fazla olduğunu açıkladı. NTA, geçen yıl topladığı vergi miktarının, özellikle Japonya ekonomisindeki iyileşme nedeniyle 2016’dan bu yana yüzde 3’ten fazla arttığını açıkladı.

Hükümete vergi uygulayan 21.98 milyon bireyden 549 kişi, yatırımlar, mallar, emtialar ve mülkler gibi yatırımlar yoluyla üretilen 1 milyon dolarlık operasyonel olmayan veya çalışmayan kar elde etti. 549 kişiden 331’i Japon kripto-para piyasasında bir milyon doları aşan kripto-para birimi yatırımcılarıydı.

2017 yılında Japon hükümeti, Finansal Hizmetler Dairesi (FSA) ve NTA, yerel parasal otoritelerin yatırımlardan elde edilen operasyonel olmayan kar üzerinde yüzde 55’e varan vergi getireceğini açıkladı. Bu Şubat ayında, Bloomberg, Japon hükümetinin kripto para birimi yatırımında, özellikle de 40 milyon yen’den fazla olan ve 365 bin dolar değerinde olan bireyler için yüzde 55’e varan vergi yapma niyetini ima ettiğini bildirdi.

Ancak Japon hükümeti, kripto-para cinsi vergilerine dair politikasını netleştirmedi ve yatırımcılar, kripto-para piyasasında güven eksikliğini kabul ettiler.

Blockchain teknoloji danışmanı Hiroyuki Komiya, “Hükümet belirli ayrıntıları netleştirmedi, bu yüzden doğru yapıp yapmadığınızdan emin değilsiniz” dedi.

Güney Kore ve Japonya’daki ana medya organları JoongAng ve Nikkei, Japonya Ulusal Vergi Dairesi’nin (NTA) Japon kripto-para birimi sektöründeki 331 yatırımcının işlemle 1 milyon dolar kar elde ettiğini ve toplamda 331 milyon doları aştığını açıkladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here