Japon Exchange Coincheck Devralma Teklifini Kabul Etti

0
133
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Exchange Coincheck’in, Japonya’nın en büyük üçüncü online aracılık şirketi olan Monex’ten devralma teklifini kabul ettiği bildirildi.

Japon iş gazetesi Nikkei , kripto değişim Coincheck’in büyük Japon online aracılık şirketi Monex’ten on milyonlarca dolar değerinde bir kripto parayı devralma teklifini kabul ettiğini yazdı. Teklifin kabul edilmesiyle değişiklikler kendini gösterdi. Coincheck’in yönetimini yeniden düzenlemesini öngören bir hamle oldu. Ve yapılan değişimle, Ocak ayında NEM tokeninde 530 milyon $ ‘lık bir hırsızlık yaşadıktan sonra tüm zamanın en büyük cryptocurrency exchange hırsızlığı yaşadıktan sonra başlayan toparlanma çabaları devam ediyor.

Monex’in kripto para birimi endüstrisine girmesi; piyasalarda  blok zincirinin, bitcoin gibi kripto para birimlerinin temel teknolojisinin büyük çevrimiçi brokerlik olarak ana faaliyetlerine güç katacağı inancı vardı.

Yayınlanan raporda, kesin rakamlar ve yatırım formunun detayları ile raporun ekinde, yarın Cuma günü açıklanacak anlaşmanın detayları yer alıyor.

Coincheck’in kurucu başkanı Koichiro Wada ve baş operasyon yetkilisi Yusuke Otsuka, döviz alımının bir parçası olarak Monex’ten yeni bir sermaye aldıktan sonra görevinden çekileği ve Monex operasyon müdürü Toshihiko Katsuya, Coincheck’in yeni başkanlığını devralacak konumda bulunduğu konuşuluyor. Toshihiko Katsuya için Monex’in online aracılık kolunun başkanlığı konusundaki deneyimi, ‘sorunlu şifreleme alışverişini yeniden inşa etmek için doğru bir seçim yapıyor’ ifadeleri kullanılıyor.

NEM hırsızlığından etkilenen müşterilere tazminat dağıtmaya başlamış olan Coincheck, ülkenin mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Dairesi (FSA) ‘dan iki iş geliştirme emriyle karşı karşıya kaldı.  Tokyo merkezli FSA ile Monex ile olan anlaşmasını incelemeye ve yeni yönetim altındaki operasyonlarını gözden geçirmeye yönelik bir lisans için başvuruda bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here